Tanie jedzenie w Polsce: zobacz, co kupują Słowacy!

Zakupy dla Słowaków z terenów przygranicznych nadal były w Polsce korzystne, ale teraz, po zniesieniu podatku VAT na żywność, jest to dla nich jeszcze korzystniejsze. „Zaoszczędzę przy tankowaniu. A to, co zaoszczędziłem, mogę od razu wydać na jedzenie, które jest znacznie tańsze niż tutaj.” Dušan Petnuch (60 lat) ze Svidníka wyjaśnił nam pierwszy dzień obniżki ceny.

Przy dystrybutorach po drugiej stronie granicy w kierunku Dukli spotkaliśmy kilku Słowaków. Większość z nich znajdowała się w pierwszej wsi za przejściem granicznym Barwinek. Samochody zarejestrowane w powiatach Svidník, Stropkov, Humenné, Vranov i Trebišov ustawiały się w kolejce do tankowania. Kierowcy zgodzili się, że dużo oszczędzają na tankowaniu. „Zaoszczędziłem 15 euro na zatankowanie 50 litrów paliwa”, powiedziała Katka Siváková (41) ze Svidníka.

Spotkaliśmy ją również podczas zakupów w holenderskiej sieci Krosno. „Na dzisiejszych zakupach zaoszczędziłem około 40 euro w porównaniu z tym, co zapłaciłbym tutaj za te same produkty. Chodzę tu po płyn do płukania tkanin, proszek do prania, makaron, masło, ser i wędliny”. powiedziała nam, płacąc przy kasie.

Zobacz jej inne wypowiedź w WIDEO, w której wymienia kolejny powód długoterminowej turystyki zakupowej osób mieszkających w pobliżu polskiej granicy:

Te same argumenty usłyszeli także inni Słowacy, którzy:Poszli do sklepów po drugiej stronie granicy. „Chodzimy tu regularnie, żeby kupić np. mleko bez laktozy, bo mam alergię na zwykłe mleko. Choć tu kosztuje około 1,60 euro, tutaj kosztuje mnie 50 centów”. wyjaśnił Vladimír Pasnišin (26) z Ladomirová (powiat Svidník). Ale uważa, że ​​nawet polscy handlowcy przygotowali się na obniżkę ze względu na zerowy VAT.

„Byłem tu w zeszłym tygodniu, ale niektóre ceny żywności były tańsze niż dzisiaj. Czuję, że sztucznie podnieśli ceny, aby nie były tak tanie z zerowym podatkiem”. myślał. Jego dziadek Mikuláš Kijovský (78) dodał: „Ciągle jeździmy na zakupy w Polsce. Tu są dużo taniej niż tu i teraz jest nam jeszcze wygodniej. Tanio też kupujemy i tanio tankujemy. łatwiej.”

Co słowaccy kupcy w Polsce przesyłają naszemu rządowi, zobacz >> W GALERII <

Niestety nasi politycy myślą tylko o podobnych środkach, które zostały już wprowadzone przez sąsiednie państwa. I tak Słowacy nie mogą nie zazdrościć nie tylko Polakom. Na przykład Węgry ograniczyły ceny podstawowych artykułów spożywczych. Austriackie gospodarstwa domowe otrzymają wkład finansowy, Czechy wesprą mieszkalnictwo. Obywatele Wielkiej Brytanii, Belgii, Łotwy, Estonii, Litwy, Rumunii, Francji, Niemiec, Włoch, Hiszpanii i Włoch są chronieni przez swoich polityków przed wpływem wysokich cen energii.

Ceny żywności w Polsce: 1 lutego kurs euro wobec złotego wyniósł 1 euro za 4,50. W sieci handlowej Biedronka płacąc gotówką w euro, przewalutowali w kasie 1 euro po kursie 4,62 zł. Zobacz na następnej stronie ile będą Cię kosztować podstawowe artykuły spożywcze i higieniczne w Polsce >>>

Morton Nicholls

„Zagorzały miłośnik zombie. Praktyk mediów społecznościowych. Niezależny przedsiębiorca. Subtelnie czarujący organizator”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *