Stwardnienie rozsiane w cieniu faszyzmu i prostytucji. Media na całym świecie mówią o ciemnej stronie Budapesztu – lekkoatletyce

Mistrzostwa Świata w lekkoatletyce w Budapeszcie przyciągają uwagę kibiców ze wszystkich kontynentów.

Na próżno jednak szukamy w przekazach telewizyjnych informacji o wydarzeniach mających miejsce w stolicy Węgier. W mediach społecznościowych pojawiło się np. zdjęcie ochroniarza z faszystowskim tatuażem na szyi. „A to nie wszystko” – precyzuje na przykład polski portal sport.pl.

Od soboty 20 sierpnia w Budapeszcie odbędą się XIX Mistrzostwa Świata w lekkoatletyce. Najlepsi sportowcy świata walczą o medale w Narodowym Centrum Lekkoatletycznym w stolicy Węgier. Jednak walka w Budapeszcie ma też swoją ciemną stronę, o której w mediach nie mówi się zbyt wiele.

Podczas dnia zawodów przykuł uwagę jednego z ochroniarzy. Mężczyzna miał wytatuowany na szyi symbol SS, będący otwartym wyrazem sympatii dla ideologii faszystowskiej. Sprawa szybko dotarła do jego pracodawcy, firmy Valton Security, która natychmiast zwolniła mężczyznę.

Ucz się więcej Słowacki zawodnik ogarnęły emocje: wielki błąd, łzy i drżący głos, po kilku metrach było już po wszystkim

Później przedstawiciele firmy ochroniarskiej chcieli zrzec się jakiejkolwiek odpowiedzialności, tłumacząc, że przyszedł na rozmowę ubrany w czarną bluzę z kapturem. Miało to zapobiec widoczności skandalicznego tatuażu.

Zdjęcie ochroniarza z nazistowskim tatuażem SS na karku i pajęczyną na prawym łokciu, często określanym jako symbol rasizmu, Agencja Ochrony Mienia umieściła w mediach społecznościowych.

Kolejna kwestia dotyczy sytuacji, które mają miejsce poza środowiskiem rywalizacji zawodników. Mówimy o prostytucji, która jest zjawiskiem powszechnym w Budapeszcie.

„W środku miasta o każdej porze panie w każdym wieku składają niemoralne propozycje i frywolnie oferują swoje usługi” – relacjonuje dziennikarz portalu i.pl.

Dowiadujemy się od niej także, że w hotelu, w którym przebywa reprezentacja Polski, pracują także prostytutki. Prostytucja na Węgrzech jest w pewnym sensie legalna, a dokładne regulacje w tym zakresie zależą od poszczególnych gmin.

Andrea Paul

„Subtelnie czarujący fan mediów społecznościowych. Introwertyk. Skłonny do napadów apatii. Przyjazny rozwiązywacz problemów. Nieuleczalny wichrzyciel”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *