SPORT: Jakie środki wprowadziły Republika Czeska, Polska, Węgry i Austria?

BRATYSŁAWA. Żadnych goli, żadnych emocji, żadnych meczów. Od 1 października boiska, stadiony zimowe i hale sportowe będą wykorzystywane wyłącznie do celów treningowych i przygotowawczych.

Na Słowacji wejdą w życie regulacje Centralnej Jednostki Kryzysowej zakazujące imprez masowych, w tym sportowych.

Wyłącznie wydarzenia, których organizatorzy mogą udowodnić, że wszyscy uczestnicy mieli negatywny wynik testu PCR w okresie krótszym niż dwanaście godzin, będą objęte wyjątkiem, a wydarzenie należy zgłosić z 48-godzinnym wyprzedzeniem do odpowiedniego regionalnego urzędu zdrowia publicznego.

Spełnienie tych warunków jest dla organizatorów wieloletnich zawodów bardzo trudne, jeśli nie niemożliwe.

Na tle krajów sąsiadujących są to najbardziej radykalne obostrzenia związane z pandemią wirusa.

CZECHY: gorsza sytuacja, bardziej elastyczne środki

Sytuacja epidemiologiczna w Czechach jest znacznie gorsza niż na Słowacji, ale wprowadzone środki są paradoksalnie bardziej elastyczne niż na Słowacji, nawet jeśli nowy Minister Zdrowia Roman Prymula wzmocnił je po objęciu urzędu.

Zgodnie z ograniczeniami, które weszły w życie 24 września, w halowej imprezie sportowej może uczestniczyć tysiąc widzów, a na zewnątrz w odrębnych sektorach dwa tysiące widzów.

Działania powinny trwać tylko piętnaście dni – dodał minister Prymula, że ​​we współpracy z Ministerstwem Przemysłu i Handlu finalizowany jest nadzwyczajny program dotacji, który ma zrekompensować straty klubów sportowych.

Według Prymula i Pełnomocnika ds. Sportu Milana Hnilički wprowadzone środki nie są na tyle restrykcyjne, aby nie mogły odbywać się wydarzenia sportowe lub kulturalne.

Tylko piłka nożna i hokej powinny ucierpieć.

Oczekuje się, że w tym tygodniu zostaną podjęte dalsze działania. Podobnie jak na Słowacji planowane jest wprowadzenie stanu wyjątkowego, który ma zostać zatwierdzony w poniedziałek.

Rozważa się m.in. czasowe odwołanie zajęć wychowania fizycznego w szkołach oraz ograniczenie zgromadzeń do maksymalnie dziesięciu do dwudziestu osób, z wyjątkiem m.in. wydarzeń kulturalnych związanych z siedzeniem.

Prymula twierdzi, że największą liczbę infekcji zgłaszają kluby sportowe.

Andrea Paul

„Subtelnie czarujący fan mediów społecznościowych. Introwertyk. Skłonny do napadów apatii. Przyjazny rozwiązywacz problemów. Nieuleczalny wichrzyciel”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *