Słowacja, Węgry i Polska sprzeciwiają się nowej polityce migracyjnej UE

Jest to przymusowa redystrybucja nielegalnych uchodźców.

Słowacja odrzuca nową politykę migracyjną i azylową Unii Europejskiej (UE). Jest to przymusowa redystrybucja nielegalnych uchodźców.

Zdaniem słowackiej dyplomacji to same państwa powinny decydować, jaką formę pomocy wybiorą. I to bez nakazu wniesienia obowiązkowego wkładu finansowego lub rzeczowego.

„Nielegalna migracja to ogromne wyzwanie stojące przed UE. Naszym obowiązkiem jest rozwiązanie tego problemu przede wszystkim z poszanowaniem suwerennych interesów naszej ojczyzny” – powiedział słowacki minister spraw zagranicznych Juraj Blanár (Smer-SD).

Według niego trzeba otwarcie przyznać, że ochrona strefy Schengen przed nielegalną imigracją nie jest wystarczająca.

„A nowy pakt migracyjny nie rozwiąże tego problemu. Powtarzamy, że należy położyć nacisk na wzmocnienie ochrony zewnętrznych granic UE, a także na interwencje i środki w krajach pochodzenia „nielegalnej imigracji”, powiedział dodany.

W telewizji prezentowaliśmy także opinię Ministra Spraw Zagranicznych Republiki Słowackiej Juraja Blanára. Raporty RTVS:

Ani Polska, ani Węgry się z tym nie zgadzają

Nawet Polska nie zgadza się z europejskim mechanizmem relokacji migrantów – stwierdził premier Donald Tusk. Amnesty International również jest temu przeciwna. Wręcz przeciwnie, Niemcy się spóźniają.

Ale nawet w Budapeszcie nowa polityka migracyjna jest postrzegana jako zaproszenie dla nielegalnych imigrantów. Minister spraw zagranicznych Węgier Péter Szíjjártó powiedział, że pakt migracyjny praktycznie daje zielone światło dla nielegalnej imigracji do Europy.

Według niego Europejczycy z Zachodu zrezygnowali z obrony swojej tożsamości i wpuścili nielegalnych imigrantów, tworząc w ten sposób dualne społeczeństwo i zwiększając zagrożenie terrorystyczne.

Pod żadną presją Węgry nie zrzekną się ani fizycznego, ani prawnego zamknięcia granic, czyli nie pozwolą na wjazd nielegalnych migrantów.

Oznacza to, że węgierski rząd w żadnym wypadku nie zrezygnuje ze owianej złą sławą bariery antyimigracyjnej na południowej granicy i w dalszym ciągu nalega, aby do kraju wjeżdżały wyłącznie osoby, które złożą wniosek w ambasadzie w Belgradzie, a ich wniosek zostanie pozytywnie oceniony. .

Budapeszt zajmuje to stanowisko niemal od początku rozmów o pakcie. Można się spodziewać, że węgierski parlament również go odrzuci. Rządowi grożą wówczas konsekwencje karne za niedopełnienie swoich obowiązków, co może skutkować karą finansową.

Stosunek Węgier do Europejskiego Paktu Migracyjnego Raporty RTVS z autografem wydawcy Gregora Martina Papucska:

Milton Harris

„Ninja z ekstremalnych podróży. Pisarz. Bezkompromisowy praktyk zombie. Fanatyk popkultury. Student”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *