Wysoki Komisarz ONZ z zadowoleniem przyjął przywrócenie kont dziennikarzy na Twitterze. „Dobrą wiadomością jest to, że dziennikarze wrócili na Twittera, ale pozostają poważne obawy” – powiedział. Podkreślił, że „Twitter ma obowiązek szanować prawa człowieka”. Kontynuuj czytanie
W piątek Musk znalazł się pod ostrzałem Unii Europejskiej i Organizacji Narodów Zjednoczonych, kiedy zablokował konta ponad pięciu dziennikarzy New York Timesa i Washington Post, a także CNN, który, jak powiedział, groził jego rodzinie. Dziennikarze ci wcześniej publikowali artykuły informujące o usunięciu innego konta, które monitorowało loty prywatnym odrzutowcem Muska.
Jednak amerykański biznesmen nieoczekiwanie ogłosił wczoraj wieczorem, że anulowane konta zostaną przywrócone.
Türk powiedział, że jest zaniepokojony decyzjami Muska i wezwał go do „zobowiązania się do podejmowania decyzji w oparciu o publicznie dostępne ustawodawstwo, które szanuje prawa człowieka, w tym wolność słowa”.
Uciszenie dziennikarzy na Twitterze to najnowsze kontrowersyjne posunięcie Muska, samozwańczego obrońcy wolności słowa. Musk powiedział, że konieczne jest zablokowanie kont dziennikarzy i konta, które śledziło jego prywatny odrzutowiec. Według niego samochód, którym jeździł jego syn, był śledzony przez „szalonego prześladowcę” w amerykańskim mieście Los Angeles, kiedy okazało się, że Musk obwinił za ten incydent śledzenie ruchu swojego samolotu. (TASR)
„Całkowity ekspert w dziedzinie muzyki. Badacz Twittera. Miłośnik popkultury. Fanatyk telewizji przez całe życie”.