Przyszłość wojska leży w technologii, sztucznej inteligencji i robotyce, mówi Abbot

Naczelny generał Ales Opata pochwalił powstający rząd za chęć przekazania wojsku 2 proc. PKB, ale jest zaniepokojony stanem projektu walki gąsienicowej piechoty. Nazwał to kwestią bezpieczeństwa narodowego. Powiedział też na spotkaniu dowództwa, że ​​przyszłość wojska leży w technologii, sztucznej inteligencji, dronach, amunicji naprowadzanej laserowo i robotyce.

Szef sztabu podkreślił sukces modernizacji armii i zawarcie kontraktów w ciągu ostatnich trzech lat. Według niego osiągnięto wszystkie wyznaczone cele, z wyjątkiem nabycia nowych gąsienicowych pojazdów bojowych piechoty. Komisja konkursowa stwierdziła niedawno, że żaden z trzech uczestników nie spełniał wymagań i dlatego nie oceniał ich ofert. Nowy rząd będzie musiał zdecydować o największym kontrakcie wojskowym o wartości około 50 miliardów koron szwedzkich.

„Jestem bardzo zaniepokojony obecną sytuacją. W żadnym wypadku ten projekt nie powinien być wstrzymywany ani spowalniany. Jest to kwestia bezpieczeństwa narodowego i nie będzie odkładana” – powiedział opat. Podkreślił potrzebę kupowania pojazdów gąsienicowych, a nie kołowych. Zaznaczył też, że przegrupowania armii nie mogą się kończyć, ale muszą przyspieszyć.

Powiedział na konferencji prasowej, że żołnierze „każdego straconego dnia” przepraszają za kupowanie BVP. Podkreślił, że projekt nie został zatrzymany, ale spodziewana jest zmiana rządu.

Apotti pochwalił też budowę zrębów sił cybernetycznych i informacyjnych, pułku lotniczego, batalionu dronów i batalionu wsparcia. „Wierzę, że historia pewnego dnia doceni to, co zdołaliście zrobić dla wojska w bardzo krótkim czasie” – powiedział opat dowódcom. Po pandemii drugiego roku, powiedział, wojsko musi teraz skupić się przede wszystkim na przygotowaniach do obrony i nadrabianiu zaległości w miesiącach ćwiczeń.

Jeśli wojsko nie nadąża za trendami technologicznymi, to jest „stare”

„Nasza przyszłość leży w technologii, sztucznej inteligencji, dronach, amunicji naprowadzanej laserowo i robotyce” – powiedział. Mówi, że wojsko nie docenia lub źle ocenia ten trend, jest stary, nawet jeśli ma nowe samochody.

Według niego armia musi mieć możliwość poruszania się zarówno w informacji i cyberprzestrzeni, jak i na ziemi czy w powietrzu. „Jako armia musimy zaakceptować fakt, że stoimy u progu rewolucyjnej zmiany technologicznej. Jeśli nie odpowiedzieliśmy wczoraj, musimy to zrobić dzisiaj, bo jutro jest za późno” – powiedział.

Apotti chce, aby wojsko stworzyło eksperymentalne jednostki, aby przetestować wprowadzanie coraz bardziej zaawansowanych technologii i systemów uzbrojenia. Na przykład wybrane jednostki testowałyby wpływ technologii na szkolenia lub przepisy. Uzyskane informacje pomogłyby wojsku w przyjęciu procedur wprowadzania technologii lub ustanowienia systemu zarządzania bitwą. Wojsko przygotowuje teraz koncepcję jednostek eksperymentalnych, aw przyszłym roku powinno wiedzieć, jakie jednostki mogą być zaangażowane w ich tworzenie.

W swoim przemówieniu opat podziękował również prezydentowi Milošowi Zemanowi za nieustające wsparcie. Zeman tradycyjnie pojawił się na spotkaniu dowództwa, ale obecnie jest leczony w szpitalu. Spotkanie dowodzenia odbędzie się w Ministerstwie Obrony, ale część uczestników przyłączyła się do niego w związku z pandemią ze Sztabu Generalnego lub Sztabu Wojsk Lądowych Ołomuńca.

Według Apotiego dzisiejsze spotkanie dowództwa wyznaczy zadania wojsk na przyszły rok. Obejmują szkolenia, modernizację i przygotowanie do zmiany technologicznej, a także przygotowanie do wprowadzenia nowych technologii.

Milton Harris

„Ninja z ekstremalnych podróży. Pisarz. Bezkompromisowy praktyk zombie. Fanatyk popkultury. Student”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *