Mongolia odwraca się plecami do Rosji i Chin. Partnerstwa znalezione w krajach zachodnich – Świat – Aktualności

Niemcy i Mongolia zgodziły się rozszerzyć współpracę gospodarczą, aby zmniejszyć swoją zależność od Rosji i Chin – poinformowała w piątek minister spraw zagranicznych Niemiec Annalena Baerbock.



Zdjęcie: ,

Premier Mongolii Luvsannamsrain Oyun-Erdene spotyka się z premierem Chin Li Qiangiem w Wielkiej Hali Ludowej w Pekinie, środa, 28 czerwca 2023 r.




„W handlu, partnerstwie, surowcach i odnawialnych źródłach energii możemy jeszcze lepiej wykorzystać nasz wspólny potencjał” – powiedział Baerbock podczas spotkania ze swoim mongolskim partnerem Batcecegiem Batmunchem w Ułan Bator.

„Widzimy, że zależność ekonomiczna może być wykorzystana jako broń, a dywersyfikacja oznacza bezpieczeństwo w dzisiejszym świecie” – dodał Baerbock.

Władimir Poutyn Przeczytaj także Chiny zaskoczyły. Pekin podobno wspiera starania o powrót Krymu do Ukrainy

Mongolia jest uważana za jeden z krajów na świecie o najbogatszych rezerwach surowców, ponieważ posiada duże złoża węgla, miedzi, złota, uranu i minerałów ziem rzadkich; są one niezbędne do rozwoju technologii energii odnawialnej, zwłaszcza w produkcji baterii i chipów. Jednak Mongolia jest również krajem śródlądowym położonym między Rosją a Chinami.

Vladimir Milov dla Prawdy: Rosja pod rządami Putina nie jest taka, jak myślą Słowacy

Wideo

Był świadkiem dojścia do władzy rosyjskiego przywódcy Władimira Putina. Władimir Miłow pracował wówczas jako wiceminister energetyki, po latach został politykiem opozycji i ostatecznie został zmuszony do opuszczenia kraju. W rozmowie z Prawdą tłumaczy, dlaczego skłanianie się ku Rosji nie przyniesie Słowakom żadnej korzyści. / Źródło: TVPrawda

Baerbock powiedziała, że ​​w świetle rosyjskiej inwazji na Ukrainę jest wdzięczna, że ​​Niemcy i Mongolia mogą ze sobą współpracować i chce jeszcze bardziej zintensyfikować wzajemne partnerstwo. Podkreśliła również wspólne zaangażowanie obu krajów na rzecz Karty Narodów Zjednoczonych (ONZ) oraz współpracę w ramach Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie (OBWE).

slovnaft Przeczytaj także Po 60 długich latach Czechy wreszcie uniezależnią się od rosyjskiej ropy

„Nasze kraje łączy demokracja i przywiązanie do praw człowieka, rządów prawa i zasad międzynarodowych” – powiedział Baerbock.

Według AFP Mongolia stara się także nawiązać kontakty z innymi krajami demokratycznymi, w tym ze Stanami Zjednoczonymi.

Niemiecki minister spraw zagranicznych przebywa obecnie z dwudniową wizytą w Ułan Bator. W czwartek Baerbock wziął udział w spotkaniu ministrów spraw zagranicznych Azji, Afryki i Europy, którego celem jest wzmocnienie pozycji kobiet w dyplomacji i polityce zagranicznej.

Milton Harris

„Ninja z ekstremalnych podróży. Pisarz. Bezkompromisowy praktyk zombie. Fanatyk popkultury. Student”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *