Kogo obserwować na Instagramie, żeby nie tracić tam czasu

Czy jesteś jedną z tych osób, które ciągle żałują, że spędzają dużo czasu niepotrzebnie i niepotrzebnie w sieciach społecznościowych? Rozwiązaniem nie musi być natychmiastowe całkowite wyłączenie Instagrama lub Facebooka, na początek wystarczy dostosować je za pomocą wybranych dobrze dobranych subskrypcji.

Godziny dziennie spędzone na niekończącym się przewijaniu wiadomości można zamienić w zorganizowany czas, który pozostawia uczucie satysfakcji i spełnienia. Wymaga to jednak odpowiedzialnego podejścia do wyboru profili, które będą wypełniać Twoje treści na Instagramie w oparciu o to, co lubisz. Możesz to zrobić samodzielnie, przewijając stopniowo, lub uzyskać wskazówki. Dlatego oferujemy 29 wskazówek z 9 obszarów Instagrama, które zostały wybrane według własnych upodobań i doświadczeń przez 5 stażystów Denník N: Samuel Randík, Adriana Šinková, Adam Didecký, Tomáš Liči i Vanesa Garová.

1. Chcę się czegoś nauczyć

@zmudri_g

Profil Portalu Edukacyjnego Zmudri stara się wyjaśniać przydatne informacje w zrozumiały sposób, aby pomóc szkołom, nauczycielom i uczniom w inny sposób niż są do tego przyzwyczajeni. Najczęstsze tematy to polityka, technologia, relacje i zdrowie psychiczne.

@klimapotrebuje_official

Ta inicjatywa młodych ludzi powstała dwa lata temu poprzez napisanie petycji, w której zaapelowali do rządu o walkę ze zmianami klimatycznymi. Na jego Instagramie można znaleźć wszystkie ważne wiadomości w debacie o zmianach klimatu, wyjaśniane są tam oficjalne statystyki, aby pomóc zwykłym ludziom lepiej zrozumieć kryzys klimatyczny i ewentualnie zaangażować się w niego.

@intymyta

Organizacja non-profit, która nosi tę nazwę, mówi o związkach i seksie w sposób dostosowany do wieku i oparty na badaniach. Oczywiście toczy się również debata na temat zapobiegania molestowaniu seksualnemu i przemocy w świecie online i offline.

https://www.instagram.com/p/CoaRTWCjTsX/

@the.language.nerds

Na profilu pasjonatów lingwistyki i nauczania języków znajdziesz różne kalambury, gramatykę, znaczenia słów i wyrażeń, ciekawostki językowe, zabawne zwroty akcji oparte na różnicach językowych.

2. Chcę wzbogacić się kulturowo

@pięknabratysława

Projekt, fotograf ociekająca patelnia pokazuje, że nie tylko stare miasto ma swój urok w stolicy. Tak więc na profilu znajdziesz zdjęcia osiedli, pomników, mostów, codziennego życia ludzi, w pomieszczeniach lub plenerze, no i oczywiście również przyrody.

@odraz.obraz A @ciernediery

Mieszanka profili wizerunkowo-architektonicznych, w której współpracuje historyk sztuki Krystyna Ost i urbanista Weroniki Brunckowej. Na profilu prezentowane są poszczególne prace głównie z repertuaru słowackich artystów i architektów, gdzie stara się przybliżyć obserwującym ich historię, historię, proces twórczy, ideę czy różne ciekawostki.

Podobnie profil Black Holes, który koncentruje się na zabytkach techniki i ich rekonstrukcji.

@filmowy

Tutaj możesz znaleźć recenzje, rekomendacje lub zabawne momenty z konkretnych filmów lub seriali. Krytycy próbują zmotywować fanów do obejrzenia filmu lub serialu bez zdradzania fabuły.

@ba_snenie

Jeśli chcesz poprawić sobie humor po ciężkim dniu i umilić wieczór krótkimi, ale treściwymi wiadomościami, profil Básnenie jest jednym z tych, które polecamy śledzić. Jego kalambury, obserwacje życia, ale też tematy związane z aktualną sytuacją polityczną pobudzają umysł i zmuszają do głębszego zastanowienia się nad otaczającym nas światem.

3. Chcę wiedzieć, gdzie i jak sprawdzić informacje

@infosecurity.sk

Już z nazwy jasno wynika, że ​​znajdziesz tam informacje o nieprawdziwych informacjach w Internecie, sieciach społecznościowych, technologiach i szkodliwej propagandzie.

@krotimehoaxy

Dziennikarz Denníka N i specjalista od mistyfikacji Vladimír Šnídl omawiają zjawiska mistyfikacji, mitów i teorii spiskowych w słowackim i czeskim internecie.

4. Chcę chronić swoje zdrowie psychiczne

@stalesahladame_

Odnalezienie siebie może wydawać się samolubnym celem – w rzeczywistości jest podstawą wszystkiego, co robimy i czego doświadczamy w życiu. Jeden z mniejszych profili na tej liście nie zawiera szczegółowych instrukcji, jak Cię znaleźć. Przekonasz się jednak, że nie jesteś sam. Profil @stalesahladame_ można postrzegać jako niezwykłą mapę, która zamiast dokładnej ścieżki pokazuje nam, że można się zgubić, zatrzymać lub rozejrzeć.

@zuzana_kocurkova

Jeśli czujesz napięcie w życiu osobistym lub zawodowym, a jednocześnie należysz do grona wyznawców precyzyjnych instrukcji i procedur, profil @zuzanakocurkova jest dla Ciebie. Powitają Cię ilustrowane historie z zamiarem nauczenia się, że można prosić o pomoc, stawiać granice, aktywnie odpoczywać, nie odpowiadać na maile poza godzinami pracy, popełniać błędy i zaczynać od nowa, jak zacząć rozmawiać z dziećmi, jak właściwie komunikować złość i smutek, jak udzielać rad, jak przepraszać czy jak pracować ze swoimi uczuciami.

5. Chcę poznawać świat

@voyageistan.sk

Projekt Travelistan powstał z myślą o udzielaniu podróżnym praktycznych porad dotyczących egzotycznych destynacji. Od momentu powstania znacznie się rozwinęła i oprócz doradztwa i blogowania oferuje szeroki zakres usług, w tym szyte na miarę trasy, projekcje, ubezpieczenia podróżne, pomoc wizową i wyszukiwanie biletów. Projekt został założony przez Martina Navrátila i Petera Hliničana, którzy w czasie rzeczywistym informują swoich obserwujących o wrażeniach z podróży na swoim Instagramie.

@milan_bezmapy

Blog podróżniczy Milana Bardúna zawiera klipy podróżnicze lub zdjęcia wzbogacone o różne porady i wskazówki – w jakich miastach warto odwiedzić, jakie zabytki, gdzie dobrze i tanio zjeść, czego szczególnie unikać lub gdzie się zatrzymać.

@patrikpaulinyi

Patrik Paulinyi to słowacki fotograf i filmowiec, który na swoim profilu rejestruje głównie wrażenia z podróży przez słowacką przyrodę. Ale można tam również znaleźć trasy jego podróży z Indii, Wysp Owczych, Kilimandżaro czy Bali. Stara się pokazać ludziom, że Słowacja to też piękny kraj, ale żeby to sobie uświadomić, trzeba mieć determinację, by odkrywać jej zakątki.

6. Chcę się dobrze bawić

@Hej ty!

Karykatury polityczne, z których wywodzą się dwaj długoletni rysownicy gazety Sme – Branislav Tomčík i Filip Györe, również otrzymali nagrodę dziennikarską za rok 2021. Oprócz wizualizacji zorientowanych politycznie udostępniają także ilustrowane dowcipy lub grafiki na swoich profil. , które pod względem humoru są dobre oprócz wirusowych filmów z tańczącymi kotami. Kreskówki Hej, ty! są dowodem na to, że dobre zdjęcie może zastąpić cały artykuł.

@zomriofficial

Politycznie zorientowane memy (śmieszne obrazki), które będą Cię informować nawet bez oglądania wiadomości. Zomri kocha wszystko, co dzieje się w naszym kraju i nie umknie żadnemu słowu naszych polityków. Telewizyjne talk show, komentarze na Facebooku, komunikaty prasowe – wszystko to jest źródłem dobrych żartów dla administratorów Zomri. Ich profil to gwarancja śmiechu, nawet jeśli czasem jest to śmiech przez łzy. Nieszablonowe tematy i memy czerpią inspirację od swoich obserwujących, co sprawia, że ​​ich humor jest jeszcze bardziej zróżnicowany.

@esterajosefina

Klipy z pokojów rozmów, które dowodzą, że komunikacja elektroniczna może być równie zabawna jak komunikacja tradycyjna. Na tym profilu będziesz czytać wiadomości, które (nie)fortunnie nie należały do ​​Ciebie, ale które jednakowo Cię naznaczą.

7. Chcę wiedzieć, jak nauka wyjaśnia świat

@_skumavka_

Profil tego, co dzieje się w ludzkim ciele. Tutaj dowiesz się na przykład, co powoduje znienawidzoną małpę po nocnej ekstazie. Autorką jest Lenka Hrobárová, biochemik z Uniwersytetu Komeńskiego. Wszystkie wypowiedzi są przetwarzane graficznie i napisane w taki sposób, że nawet laik może je zrozumieć.

@Vedator_sk

Profil tego, jak działa natura i wszechświat. Treścią zarządza przede wszystkim fizyk teoretyczny Samuel Kováčik. W swoich regularnych „opowiadaniach naukowych” komentuje takie tematy, jak czarne dziury lub działanie broni jądrowej.

@Vedeckeokienko

Profil pełen fascynujących eksperymentów chemicznych. Eksperymenty są tworzone przez Ivana Gábriša, profesora chemii na Uniwersytecie Masaryka. Dodaje również interesujący komentarz wyjaśniający wynikające z tego reakcje chemiczne.

8. Chcę wiedzieć więcej o polityce

@euractiv_slovenskok A @evropaneasi

Jest to oficjalny kanał regularnych wiadomości o Unii Europejskiej w kontekście słowackim, z którego czerpie np. większość dziennikarzy. Osoba, która go śledzi, nie przegapi żadnych wiadomości z życia w Brukseli czy Strasburgu. Mniej poważną alternatywą dla euractiv jest projekt @evropaneasi. Pomysł jest bardzo podobny do oficjalnych wiadomości – codziennego informowania ludzi odpowiednimi informacjami. Różnica polega na tym, że obserwujący może czasem znaleźć na tym profilu nieco satyryczne posty.

@jsemvobraze A @politika_nejen_pro_mlade

Johana Bázlerová stara się informować ludzi. Za pomocą zróżnicowanych i na pierwszy rzut oka chwytliwych tekstów stara się informować o aktualnych tematach czeskiej, słowackiej i światowej polityki. Podobną alternatywą jest profil @politika_nejen_pro_mlade. Jego zaletą dla słowackich czytelników jest to, że zajmuje się bardziej dogłębnie słowacką polityką.

@middleeasteye

Profil dla osób, które chcą poszerzyć swoje horyzonty na tematy od polityki globalnej po bardzo dynamiczny region Bliskiego Wschodu. Mśrodkowe oko oferuje mu wywiady z politykami, wypowiedzi zwykłych ludzi, nagrania kluczowych wydarzeń połączone z odpowiednimi informacjami z pierwotnych źródeł, dając obserwującym możliwość stworzenia własnego obrazu wydarzeń politycznych w niestabilnym regionie.

9. Chcę wiedzieć więcej o gospodarce

@Databezpatosu
Stowarzyszenie Dane bez patosu oferuje analizy danych z zaskakującymi wnioskami. Piszą recenzje w sposób zrozumiały dla każdego. Zajmują się głównie sprawami, które obecnie dotyczą świata lub Słowacji.

@Ekonomia_ludskou_recou

Na tym profilu znajdziesz krótkie komentowane filmy, które mają na celu poprawę świadomości finansowej lub oferują ciekawe rzeczy ze świata ekonomii. Treść jest tworzona przez analityka portalu Finstat, Martina Lindaka.

Frederick Howe

„Irytująco skromny fan Twittera. Skłonny do napadów apatii. Gracz. Certyfikowany geek muzyczny. Twórca. Zapalony odkrywca. Student-amator”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *