Huawei pokazywał, jak wyglądały postępy w telefonach. Jak jego obecny flagowiec wypadł w teście?

Obserwowanie podróży Huawei na szczyt było fascynujące. Jej smartfony były fantastycznym przykładem tego, jak wygląda postęp w świecie telefonów komórkowych. W latach 2018-2019 ani Samsung, ani Apple nie dogonili ich w innowacyjności smartfonów.

Przykładem jest rewolucja w fotografii smartfonowej. Huawei zaczął w pełni podchodzić do trybu fotografii nocnej iz ciemnych i ziarnistych zdjęć tworzył obrazy bardzo wysokiej jakości jak na swoje czasy. Jednocześnie dodała inne innowacje do swojego sprzętu fotograficznego, takie jak wysokiej jakości ultraszerokokątny aparat, który może ustawiać ostrość i pozwala robić nim świetne zbliżenia.

Firma pojawiła się również z obiektywem peryskopowym, czyli aparatem do przybliżania, a także ładowaniem zwrotnym, gdy telefon służył jako ładowarka bezprzewodowa. Oprócz tego Huawei wprowadził również czytnik linii papilarnych ukryty pod szkłem wyświetlacza, warto też wspomnieć o świetnej optymalizacji systemu, któremu udało się zachować niezrównanie dobrą żywotność baterii przy wysokiej wydajności urządzenia.

Zobacz zdjęcia testowe Huawei P60 Pro:

wojna handlowa

Huawei konsekwentnie rzuca wyzwanie konkurencji swoimi innowacjami. Zanim jednak udało mu się na długo ugruntować na szczycie, wybuchła wojna handlowa między USA a Chinami, której konsekwencje firma odczuwa do dziś.

„Huawei to chińska państwowa firma telekomunikacyjna, której jedynym celem jest osłabienie zagranicznej konkurencji poprzez kradzież tajemnic handlowych i własności intelektualnej oraz sztucznie zaniżane ceny wspierane przez chiński rząd” — wyjaśnił The Verge amerykański senator Marco Rubio.


Jednak oficjalne dowody nie dotarły jeszcze do opinii publicznej, więc zwykłemu człowiekowi trudno jest przyjrzeć się sytuacji, która przerodziła się w wojnę handlową.

„Dla kogoś takiego jak ja, który spędził dziesięciolecia na badaniu spółek z rynków wschodzących, Huawei jest podręcznikowym przykładem wspaniałej wschodzącej firmy; niestety stała się ofiarą amerykańskiej polityki i nastrojów antyglobalistycznych oraz trwającej wojny handlowej z Chinami” – powiedział Qing Wang, profesor marketingu i innowacji na Uniwersytecie w Warwick, w The Verge.

Robert Williams, dyrektor wykonawczy Paul Tsai China Center w Yale Law School, wyjaśnia również: „To, czy ryzyko szpiegostwa lub sabotażu jest zbyt wysokie, zależy po części od tego, czy firma jest wiarygodna i niezależna od danego zagranicznego rządu. Może to pomóc wyjaśnić, dlaczego zachodnie rządy generalnie zgadzają się, że Huawei stwarza zagrożenie dla bezpieczeństwa.

Cała sprawa jest jednak znacznie bardziej skomplikowana, związana również z budową sieci 5G w Stanach Zjednoczonych.

Ten artykuł jest przeznaczony wyłącznie dla subskrybentów.
Nadal masz 71% skończyć czytać.

Milton Harris

„Ninja z ekstremalnych podróży. Pisarz. Bezkompromisowy praktyk zombie. Fanatyk popkultury. Student”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *