„Zapewni nam bezpieczeństwo dostaw gazu, jednocześnie pozwoli nam na dostęp do gazu, który będzie do nas dostarczany, czyli to źródło LNG z polskich portów. Jednocześnie możemy tym gazociągiem połączyć się z gazem norweskim,Heger powiedział również, przypominając o potrzebie alternatywy dla rosyjskiego gazu, zwłaszcza biorąc pod uwagę trwającą agresję Rosji na Ukrainę.
Budowa gazociągu, która jest częścią projektów europejskich, została sfinansowana ze źródeł europejskich z dotacją w wysokości 54 mln euro. Nowy gazociąg łączy północną i południową Europę. Według Hegera ważne jest zatem również, aby Słowacja pozostała krajem tranzytowym.
Według Rastislava Ňukoviča, prezesa Eustream, który zbudował gazociąg, gazociąg jest obecnie wypełniony rosyjskim gazem, aw przyszłości spodziewane są dostawy z Norwegii. Według Ňukoviča jakość norweskiego gazu jest porównywalna z rosyjskim; przydatność do użytku na rynku słowackim będzie sprawdzana na przejściach granicznych. „Oprócz opomiarowania i innych, stacje sprzedaży granicznej służą również do pomiaru jakości gazu i oceny jego zawartości energetycznej dla każdego składu,„Wyjaśnił Ňukovič. Jak dodał, w czwartek (26 maja) rurociąg na całej długości był pod ciśnieniem roboczym, a od piątku firma przeprowadziła tak zwane wstępne kompleksowe testy wszystkich urządzeń”.Spodziewamy się dostawy części zamiennych, odbioru i próbnej eksploatacji komercyjnej na początku lipca,„stwierdzili, że przepustowość gazociągu wynosi 5,1 mld m3 w kierunku Polska-Słowacja, w przeciwnym kierunku to 6,1 mld.
Jak dodał Heger, „dostawy”Neruski„Gaz zależy nie tylko od budowanej infrastruktury podziemnej, ale także od istnienia wystarczającej liczby terminali, przez które gaz płynny dostaje się do infrastruktury. Te obecnie zainstalowane nie mogą od razu odpowiedzieć na europejskie zapotrzebowanie.Pracuj ciężko”.
„Całkowity ekspert w dziedzinie muzyki. Badacz Twittera. Miłośnik popkultury. Fanatyk telewizji przez całe życie”.