Alkohol i telefon komórkowy w dłoni mogą być śmiertelną kombinacją. Neuropsycholog wyjaśnił, dlaczego pijani ludzie również wysyłają nieprzyjemne wiadomości

BRATYSŁAWA / Czy zdarzyło Ci się kiedyś, że ktoś chciał do Ciebie zadzwonić lub wysłać SMS-a po dużej imprezie? Konkretnie znajomego, byłego partnera, a może szefa w pracy? Cóż, nie zawsze jest to rozumiane jako żenująca zabawa i nie zawsze ma to na celu zabawę, zwłaszcza jeśli chodzi o wulgarne odniesienia. Neuropsycholog i specjalista od technologii cyfrowych wyjaśnił, dlaczego tak się dzieje i jak to powstrzymać.

Alkohol we krwi i telefon komórkowy w dłoni mogą być śmiertelną kombinacją, zwłaszcza po zakończeniu imprezy. A potem są też bardzo nieprzyjemne linki. Łączy ich wszystkich to, że zdecydowanie nie wysłaliby ich na trzeźwo. Dlaczego tak jest?

„Przednie części mózgu są przede wszystkim odpowiedzialne za kontrolowanie i wyciąganie konsekwencji. Kiedy osoba jest pijana, te przednie części są wyłączone” wyjaśnił neuropsycholog Robert Krause.

Cóż, to, co człowiek trzyma pod kontrolą, gdy jest trzeźwy, ujawnia bez zahamowań, gdy jest pijany. „Mamy możliwość zobaczenia ich ukrytych przeżyć psychicznych”, kontynuuje Krause. To, czy iw jakim stopniu będziemy się wstydzić po wytrzeźwieniu, zależy od naszego nastroju w chwili, gdy pisaliśmy SMS-y.

Odpowiedź na pytanie, jak uniknąć chęci pisania postów, których się wtedy wstydzimy, jest prosta. Unikaj alkoholu. Ci, którzy nie mogą tego zrobić, mogą poczynić inne ustalenia. Na przykład poprzez szyfrowanie czatów lub uzyskiwanie dostępu do telefonów komórkowych i komputerów. Lub użyj aplikacji, które wymagają rozwiązywania bardziej złożonych problemów matematycznych.

W przyszłości mogą pojawić się również aplikacje wykorzystujące wykrywacz.

Frederick Howe

„Irytująco skromny fan Twittera. Skłonny do napadów apatii. Gracz. Certyfikowany geek muzyczny. Twórca. Zapalony odkrywca. Student-amator”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *