Nadajniki operatora prawdopodobnie znikną z rynku. To będzie historyczna zmiana. (Ekskluzywny)
Wciąż jesteśmy na początku tego roku udzielili informacji na ten temat, które Telekom i O2 negocjują w celu udostępnienia swoich sieci komórkowych. Jak udało nam się dowiedzieć, negocjacje są na końcowym etapie iw bardzo krótkim czasie powinni podpisać umowę.
O2 już dwukrotnie omawiało tę opcję z Orange, ale nigdy się na to nie zgodzili. nie udało się osiągnąć ostatecznego porozumienia. Jednocześnie wygląda na to, że powinna zostać wydana tym razem – choć w innym składzie.
W artykule przeczytasz:
- kiedy powinien podpisać umowę
- na co się zgodzili
- jakiego rodzaju udostępniania będą używać
- co mówią Telekom i O2,
- co mówi urząd antymonopolowy
- które nadajniki mają mieć priorytet,
- z czego dwa miasta nie będą objęte umową.
Wkrótce podpisanie umowy
Źródła redakcyjne Žive.sk wskazują, że operatorzy uzgodnili już warunki iz dużym prawdopodobieństwem czekają tylko na ostateczną akceptację w spółkach lub z akcjonariuszami.
Sama umowa powinna zostać podpisana w ciągu trzech tygodni.
Współdzielenie sieci przynosi operatorom korzyści ekonomiczne, gdyż oszczędzają na eksploatacji sieci, a jednocześnie jest przyjazne dla środowiska – na przykład w zakresie energii elektrycznej i ilości wykorzystywanego sprzętu. Ma to też zaletę wizualną – w przypadku, gdy Telekom i O2 miały dwa maszty w tym samym miejscu, może to być tylko jeden. Teoretycznie jest też miejsce na obniżki cen dla klientów końcowych. Na przykład w Czechach tak się nie stało – nasz sąsiad to wciąż jeden z najdroższych krajów.
Część nadajników zostanie zakończona
„Amatorski ewangelista popkultury. Gracz. Student przyjazny hipsterom. Adwokat kawy. Znawca Twittera. Odkrywca totalny”.