W Tyršovo nábreží w Bratysławie w poniedziałek, krótko po czwartej po południu, słońce powoli wschodziło na horyzoncie i niczego niepodejrzewający przechodnie gromadzili się na jednej z łodzi. Młodzież lub matki z wózkami obserwowały tłumy kamer i przebranych ludzi. ” Co się dzieje ? pyta kobieta. „Prawdopodobnie politycy”, odpowiada starzec. Ci „pewni politycy” pochodzili z Saskatchewan i po aferze z „partią” w Dubaju przedstawili swojego kandydata nad Dunajem.
Nadal brakuje nazwiska
Podczas spektakularnej konferencji prasowej prezes Sulík przedstawił swoich 30 największych przebojów. W broszurze znajdziecie wszystkie nazwiska z wyjątkiem numeru 31. „Prowadzimy kilka negocjacji, z dużym prawdopodobieństwem będzie to ktoś, kto nie jest dziś członkiem Saksonii, ale teraz byłoby za wcześnie, aby podać to nazwisko” wyjaśnił lider partii.
sas, saska, sulik Sulík przedstawił na Dunaju swoich 30 najlepszych kandydatów.
Większość nazwisk i twarzy jest dobrze znana słowackiej opinii publicznej po wielu latach w polityce. Partia SaS została wpisana do rejestru partii politycznych pod koniec lutego 2009 roku. Od tego czasu przeszła długą drogę. Chociaż Sulík nie wygrał ani razu wyborów, ani razu nie wyszedł z parlamentu.
Nazwisk stałych bywalców nie trzeba przedstawiać, ale wśród trzydziestu przedstawionych kandydatów są też politycy innych partii i nazwiska nieznane opinii publicznej. Wyrzutki Za lýtů znalazły się w pierwszej dwudziestce, w tym numer cztery na liście kandydatów, były minister sprawiedliwości i „twardo wyglądająca kobieta” Mária Kolíková.
Sasi, na czele z prezydentem Richardem Sulikiem, przedstawili kandydata nad Dunajem. Alojz Hlina wystartuje z ostatniego miejsca.
Dołączą również Vladimíra Marcinková, która niedawno została mamą, oraz jej ojciec, „pogromca mitów, że to niemożliwe i supergwiazda” Vladimír Ledecký. Obaj byli też rozczarowani kierunkiem projektu Andreja Kiski.
Ponadto przedstawiciele OKS Ondrej Dostál jako „matador polityczny”, który jest jednym z czterech przedstawicieli partii OKS w Saksonii, czy Juraj Krúpa, który odszedł z partii OĽaNO, który ma temat bezpieczeństwa objąć hasłem „ nadszedł czas, aby salutować” są na pierwszym planie.
Prezentacja jak na zawodach
Sulík przedstawił po kolei swoich głównych zastępców, uścisnął im dłonie i powiedział kilka słów. Obecni i obiecujący posłowie czekali na swój czas. Obecni byli także Jozef Kanúščák, „cały orientalista” Jozef Kanúščák, Jana Bittó Cigániková, „chodząca uczciwość i przyjaciel w deszczu” oraz „profesjonalista ze strony uczniów i nauczycieli” Branislav Gröhling.
„Nasza Nancy Pelosi” Anna Zemanová podążyła za nią. „Wskoczyłem na lidera naszego zespołu ze względu na kulturę” – przerwał Sulík, przedstawiając Zemanovą. „O kulturze zawsze się zapomina” – żartował René Parák, kulturoznawca z Saksonii.
„Twardy i komunikatywny facet” Ján Rudolf, obecny szef Administracji Państwowych Rezerw Materiałowych, również będzie kandydował dla liberałów z miejsca nr 18. „Napisałem to tutaj, inaczej nie powiedziałbym ci, człowiek” – skomentował przywódca Saksonii.
Podroby do ministra spraw zagranicznych?
Szefem zespołu ds. zagranicznych jest Juraj Droba. — Widzę, że masz sporo obowiązków — powiedział szef Sasky. Droba tradycyjnie kandyduje z Saksonii, choć w ostatniej kadencji nie wszedł do parlamentu, gdyż został burmistrzem Bratysławy i został wybrany po raz drugi w ostatnich połączonych wyborach, które odbyły się w ubiegłym roku.
Ciernistą drogę przeszedł w Saksonii, odchodząc z partii wraz z Danielem Krajcerem i Jurajem Miškovem w 2013 roku. Jego poglądy na politykę liberalną nie przystawały do ówczesnych idei partii. Republikańska Rada SaS odmówiła przyjęcia go z powrotem. Wraz z Eugeniuszem Jurzyciem dwa lata później wrócili do liberałów i tym samym umożliwili utworzenie klubu parlamentarnego w parlamencie. Został ponownie członkiem 1433 dni temu, według broszury, czyli prawie cztery lata temu.
Wcześniej był kierownikiem zespołu ds. swobód indywidualnych, aw 2012 r. złożył wniosek w sprawie zarejestrowanych związków partnerskich. Czy dziś aspiruje do stanowiska ministra spraw zagranicznych? „Bawmy się 1 października. Jeśli Saksonia ma 20 proc., to wszystkie scenariusze są możliwe” – powiedział.
Stare twarze zmienią zasady gry
Jednak największą gwiazdą był wyraźnie Alojz Hlina, którego Sulík przedstawił jako pierwszy i którego znał od wielu lat. Cieszy się, że dołączył do Saksonii. Na koniec zaprezentowano jednostkę na liście, która nie zmienia się od lat. „A potem jestem ja, nie dostałem notatek, ale myślę, że mnie znasz” – powiedział Sulík. „Zrobimy wszystko, aby dać wyborcom jak najlepsze warunki” – zapewnił.
Ucz się więcej Sulík zmienia reguły gry. SaSke zmienił nazwę i logo, zwerbował do pomocy osobę, która pracowała z Babišem
Denník Pravda zapytał zawodników, jak chcą zmienić grę, będąc na scenie od wielu lat. Zemanová jest jednym z najstarszych członków partii. Była pierwszą i jedyną kandydatką SaS wybraną do Rady Regionalnej Bratysławy w 2009 roku.
„To zmienia reguły gry pod względem komunikacji, ponieważ komunikacja, która jest teraz na arenie politycznej, jest naprawdę szalona. Gdyby to była gra wilków, nie byłoby tak źle” – powiedziała, dodając, że jego oferta była profesjonalny i rzetelny kontakt. „To polityczny skandal, jak mówią, który stał się bardzo popularny na scenie politycznej” – podsumowała.
sas, saska, kolikova zemanova Sulík przedstawił na Dunaju swoich 30 najlepszych kandydatów.
Według Dostála powinien się też zmienić sposób „robienia polityki” na Słowacji. „Sposób, w jaki żyliśmy tutaj przez ostatnie trzy lata i którego byliśmy również częścią, z pewnością nie służy Słowacji” podobny”. „.
„Chcemy mieć szansę na dokonanie zmian w Słowacji, a to fundamentalna zmiana w grze” – odpowiedziała Kolíková. „Bycie w rządzie oznacza, że możesz zmienić kraj na to, co uważasz za słuszne i dobre dla niego” – dodała, odnosząc się do hasła wyborczego Saksonii.
Bandyci rządowi? Wierzymy w zwycięstwo
Jednak Saksonia była dwukrotnie częścią rządu. W 2011 roku głosowali za upadkiem rządu Ivety Radičovej, po aferze importu niezarejestrowanej rosyjskiej szczepionki Sputnik V, która kosztowała Matoviča fotel premiera, opuścili koalicję i ostatecznie opowiedzieli się za upadkiem rząd Hegera.
Ucz się więcej Chcą głosować, ale nie wiedzą na kogo. Partie muszą walczyć o niezdecydowanych, większe szanse mają PS, Saksonia czy Demokraci
Ponadto Sulík przyczynił się również do „dzikiej” komunikacji, która wymieniała zjadliwe wiadomości z szefem OĽaNO i byłym sojusznikiem Igorem Matovičem nie tylko w prasie, ale także w sieci społecznościowej. Czy nie boją się, że wyborcy odstraszą się etykietą „niszczyciela rządu”?
Według Kolíkovej powodem odejścia z rządu było to, że liberałowie nie chcieli już wspierać chaotycznego rządzenia. „Było jasne, że Igor Matovič jest osobą, która rozbija rząd do fundamentów i nie pomaga krajowi, ale mu szkodzi” – powiedział były minister.
Ucz się więcej Clay jedzie do Saksonii: Nasza różnorodność karpackiego konserwatyzmu jest przerażająca
„Niestety, byli partnerzy koalicyjni woleli wcześniej Igora Matoviča, abyśmy mogli kontynuować razem” – dodała Kolíková. Był podobnego zdania.
„Myślę, że każdy mógł zobaczyć, kto jest prawdziwym i głównym źródłem problemów i konfliktów w koalicji rządzącej. Igor Matovič wszedł w konflikt nie tylko z Richardem Sulíkiem, ale także z byłymi członkami partii, którzy wspierali go do ostatniej chwili, a kiedy odeszli, również zaczął ich atakować. Problemem tego okresu wyborczego był Igor Matovič, a nie Richard Sulík” – uważa.
sas, saska, cygański Sulík przedstawił na Dunaju swoich 30 najlepszych kandydatów.
„Jestem skonfrontowana z faktem, że to my powiedzieliśmy bajeczną rzecz, że cesarz był nagi. „Nikt nie miał odwagi powiedzieć w okresie, kiedy byliśmy w koalicji, że jest problem”, powiedziała Zemanová. Dziś dostaję reakcje, że powinniśmy byli to zrobić wcześniej” – dodał jeden z członków założycieli SaS, dodając, że później zaufali Eduardowi Hegerowi, który również poprosił ich o tolerancję i powiedział, że załatwi sprawę „Zawsze stawiał lojalność wobec Igora Matoviča ponad służenie Słowacji”.
Kilka tygodni temu Sulík ogłosił, że jego celem jest wygranie wyborów i dlatego będzie to kampania jego życia. Czy liberałowie wierzą, że wygrają wybory? „Paradoksalnie zostałem członkiem dopiero w 2012 roku, kiedy upadł rząd Radiča. Odczułem nieufność wobec Saksonii i exodus wyborców” – wspomina jeden z założycieli Saksonii.
„Do dziś mówi się, że byliśmy u źródeł przedterminowych wyborów. I znowu czuję mobilizację wyborców i nas też, że to jest ten moment. Jesteśmy gotowi” – podsumowała Zemanová, mówiąc, że nawet jeśli wybory odbyły się za kilka tygodni, jesteśmy gotowi na przyzwoity wynik. „Mamy to przekonanie i zrobimy dla niego wszystko” – zakończyła Kolíková.
„Ninja z ekstremalnych podróży. Pisarz. Bezkompromisowy praktyk zombie. Fanatyk popkultury. Student”.