Rakiety nie przejdą. Niemcy strzegą polskiego nieba z Patriotami – Świat – Aktualności

Niemcy zaoferowały Polsce systemy obrony powietrznej Patriot w celu zabezpieczenia swojej przestrzeni powietrznej.


,
,


21.11.2022 08:37, aktualizacja: 10:30



Zdjęcie: ,

Niemiecki system obrony przeciwlotniczej Patriot.




Minister obrony Christine Lambrecht powiedziała gazetom Rheinische Post i General-Anzeiger. Według Reutersa, Berlin reaguje na wtorkowy incydent, kiedy prawdopodobnie ukraiński pocisk obrony powietrznej wylądował we wschodniej Polsce i zabił dwie osoby. Polska przyjmie tę ofertę – powiedział wicepremier i minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak. Chce, aby mobilne systemy rakietowe zostały rozmieszczone w pobliżu granicy z Ukrainą.

WIDEO: Strzelanie do niemieckich patriotów

Obejrzyj zdjęcia próbne niemieckich patriotów na wideo armii amerykańskiej.

„Zaoferowaliśmy Polsce wsparcie bezpieczeństwa przestrzeni powietrznej za pośrednictwem naszych myśliwców Eurofighter i naszych systemów obrony powietrznej Patriot” – powiedziała Lambrechtová. Do oferty samolotów odniósł się też wcześniej rzecznik MON.

W ubiegły wtorek polska wieś Przewodów, położona w pobliżu granicy z Ukrainą, została trafiona rakietą, zabijając dwóch mężczyzn. Początkowo przypuszczano, że był to pocisk wystrzelony z Rosji. Tego samego dnia Moskwa masowo zbombardowała całe terytorium Ukrainy, próbując wyłączyć jej infrastrukturę energetyczną. Następnie w środę przedstawiciele Polski i Sojuszu Północnoatlantyckiego powiedzieli, że prawdopodobnie ukraiński pocisk obrony powietrznej próbuje zneutralizować rosyjski pocisk. Kijów początkowo twierdził, że rakieta została wystrzelona przez Rosję, ale prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski przyznał w czwartek, że nie może powiedzieć w stu procentach, co wydarzyło się we wschodniej Polsce.

NATO, wojna na Ukrainie Ucz się więcej Polski analityk: NATO nie zmierza do wojny z Rosją

Niemcy Zachodnie miały do ​​swojej dyspozycji 36 systemów Patriot podczas zimnej wojny, ale teraz, według Reutera, Bundeswehra ma tylko 12. Berlin wysłał dwa na Słowację wkrótce po rozpoczęciu wojny.Rosyjska inwazja na Ukrainę. Niemieckie Ministerstwo Obrony poinformowało, że Lambrecht zdecydował o przedłużeniu tej misji co najmniej do końca 2023 roku.

NATO stara się wzmocnić swoją obronę powietrzną w kontekście wojny na Ukrainie. W połowie października do niemieckiej inicjatywy przystąpiło kilkanaście państw członkowskich, w tym Czechy i Słowacja, które podpisały deklarację wspólnego zakupu systemów obrony powietrznej.

Joy Perry

„Amatorski ewangelista popkultury. Gracz. Student przyjazny hipsterom. Adwokat kawy. Znawca Twittera. Odkrywca totalny”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *