Na tym obszarze kończy się firma HB Reavis, która jest jedną z największych firm deweloperskich na Słowacji. INDEKS Przegląd, który jako pierwszy przekazał tę informację, potwierdził René Popik, dyrektor wykonawczy HB Reavis Slovakia. Za firmą stoi najbogatszy Słowak, Ivan Chrenko.
W domu chce przenieść punkt ciężkości z działalności deweloperskiej na inny obszar działalności. Firma planowała te zmiany od dawna, pod koniec ubiegłego roku znacznie ograniczyła zatrudnienie. Firma chce skoncentrować się głównie na trzech rynkach: Wielkiej Brytanii, Niemczech i Polsce.
Wiadomość o zaprzestaniu działalności deweloperskiej jest dość zaskakująca, biorąc pod uwagę wszystkie projekty, nad którymi pracował HB Reavis. Według portalu jest to jedna z najnowszych YIM.BA największe centrum biznesowe w Bratysławie Nové Apollo, które znajduje się we wschodniej części obszaru biznesowego Nové Niva.
Firma współpracowała z londyńskim studiem Make Architects. „Nowy Apollo, projekt z największą płytą podłogową w Europie Środkowej, wkracza w końcową fazę”, potwierdził wówczas Ondrej Medvecký, odpowiedzialny za rozwój projektu Nové Apollo.
Koniec tylko na Słowacji
Tylko ostatnio — poinformował deweloper budowa osiedla mieszkaniowego na terenie dawnego tymczasowego dworca autobusowego. Jednak, jak powiedział dyrektor generalny grupy Marián Herman Forbesanawet ten projekt nie będzie realizowany pod kierunkiem HB reavis.
HB Reavis ma na swoim koncie nie tylko słowackie projekty, ale pracował również za granicą. Nawet w zeszłym roku stała się najsilniejszą marką wśród deweloperów biurowych w Europie. Ich najbardziej znanym projektem jest chyba Varso Tower, najwyższy budynek w Polsce.
Ponadto słowacka firma zakończyła lub rozpoczęła 9 innych budów związanych z lokalami użytkowymi w Polsce. Osiem z nich także w stolicy, Warszawie i jeden w trzecim co do wielkości mieście Polski, Łodzi. Wśród nich są dwa budynki z ich dobrze znanej sieci coworkingowej o nazwie HubHub.
Za marką HB Reavis kryje się najbogatszy Słowak według rankingu Forbesa, Iwan Chrenko. On sam jest jedną z największych zagadek słowackiego biznesu, opinia publiczna nawet nie wie dokładnie, jak wygląda. Dzięki temu chętnie spaceruje po mieście incognito.
Jego majątek sięgnął 1,83 mld euro, co zapewniło mu obronę pierwszego miejsca. Tak wynika z wyników finansowych jej flagowej spółki, HB Reavis finstat jak następuje:
źródło: Finstat
Najbogatszy Słowak rozpoczął swój biznes na początku lat 90. w wieku 24 lat w swoim rodzinnym mieście Šala, gdzie urodził się w 1967 roku.
Jako lokalizację swojej działalności podał blok, w którym mieszkał. Jej pierwsza działalność związana była ze sprzedażą sprzętu audiowizualnego, czyli głównie głośników oraz ich montażem.
Ale jej sukces wiąże się z innym biznesem i czymś zupełnie innym. Mówimy (już) o jego firmie HB Reavis – pierwotnie nazywała się jeszcze AB Reavis, do której dołączył w połowie lat 90. Poszedł za swoim partnerem z branży audio, Viliamem Pančíkiem, który ponownie był przy narodzinach AB Reavis.
Chrenko później pomógł rozpocząć działalność. „Ivan Chrenko jest współzałożycielem HB Reavis. Od 1994 do października 2013 pełnił funkcję CEO grupy,” jest napisane dzisiaj bezpośrednio na stronie internetowej firmy.
Pod koniec lat 90-tych firmie udało się pozyskać ciekawe kontrakty na budowę lokali biurowych w naszej stolicy, co w pełni zapoczątkowało jej wspaniałą i pełną sukcesów historię. „HB Reavis stworzył pierwsze centra biznesowe w Bratysławie,” międzynarodowa strona pisze również w języku angielskim Forbesa.
Ivan Chrenko stopniowo stał się i nadal jest większościowym właścicielem i prezesem zarządu HB Reavis, który nie poprzestał na budowie biur w Bratysławie, ale rozpoczął także inne duże projekty w naszym kraju i poza nim. nasze granice.
„Całkowity ekspert w dziedzinie muzyki. Badacz Twittera. Miłośnik popkultury. Fanatyk telewizji przez całe życie”.