Ponad pół miliona Słowaków wypróbowało już sztuczną inteligencję

Sztuczna inteligencja jest z nami od wielu lat. Za jego zasadniczą popularyzację i masowe wykorzystanie odpowiedzialne były narzędzia takie jak Chat GPT czy Bing Chat. Są one również dostępne dla użytkowników słowackich, a sztuczna inteligencja rozumie również komunikację w języku słowackim. Korzystają z niego głównie młodzi ludzie, regularnie stanowiący około 5% słowackiej populacji.

Zdjęcie: Shutterstock

Narzędzie szczególnie dla innowatorów

Według badań przeprowadzonych przez Go4 Insight, są to moduły generatywne języka sztucznej inteligencji na Słowacji Przynajmniej raz próbowało tego 13% populacji. Stanowi to całość Słowacji około 560 000 mieszkańców. Ci, którzy używany Czat obsługujący sztuczną inteligencję kilkakrotnie jest wśród Słowaków około 5%.

Kolejne 46 procent ludności Słowacji już z usług opartych na generatywnej sztucznej inteligencji słyszałem, ale jeszcze ich nie używałem. Więcej niż 40% ludności Słowacji więcej o tego typu usługach nawet nie słyszałem. Można zatem powiedzieć, że sztuczna inteligencja jest obecnie w fazie przetwarzania wprowadzone przez wynalazców i grupuj normalnie zwani „wczesnymi naśladowcami”. Nie podoba się to jednak zwykłym, masowym użytkownikom jeszcze tego nie zrobili.













Kto korzysta ze sztucznej inteligencji?

Sztuczna inteligencja, jak każda innowacja technologiczna, tym bardziej interesuje zarówno mężczyzn, jak i kobiety. Wśród kilku użytkowników, którzy korzystał ze śledzonej usługi AI więcej niż razsą na temat dwie trzecie mężczyzn i jedna trzecia kobiet.

Korzystają głównie z usług sztucznej inteligencji uczniowie szkół średnich i studencimłodych ludzi w odpowiednim wieku do 24 lat. W tych grupach ma doświadczenie ze sztuczną inteligencją około ćwiartki wywiad. Zwykli użytkownicy jednak tylko połowa z nich wypróbowała już przynajmniej jedną usługę czatu.

Gdy dorośniesz zmniejsza się udział tych, którzy korzystają ze sztucznej inteligencji, a jednocześnie rośnie odsetek tych, którzy o sztucznej inteligencji nawet nie słyszeli. Niemniej jednak tak jest grupa 6 proc. emerytówze sztuczną inteligencją ma już doświadczenie– stwierdza agencja w komentarzu do swojej ankiety.

Ida Richards

„Total twitterowy guru. Maven zombie. Myśliciel przez całe życie. Hardcore alkoholowy ninja. Przyszły idol nastolatków”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *