Po Uhříku przeszłość dopada kolejnego republikanina: kolejny prezydencki as próbował szczęścia w powiecie, nawet za Bugára!

Ustalono, że Suja kandydował z partii Most-Híd i Partii Zielonych. (Źródło: Facebook/Nová Generácia, Radovan Bránik)

DETVA/BRATYSŁAWA – Kampania wyborcza powoli, ale niezawodnie zbliża się do swojego ostatniego korkociągu we wrześniu i zanim dotrzemy do debat telewizyjnych, wszystko może nas jeszcze zaskoczyć. Podczas gdy pod koniec sierpnia wielu kiwało głowami na myśl o dołączeniu Milana Uhríka z Republiki do SDKÚ, teraz pojawiło się więcej wiadomości. Kolejna kultowa twarz rodziny Uhrików jest bliska twarzy, której w życiu nie można by odgadnąć. To Miroslav Suja, który również ma bogatą przeszłość polityczną.

archiwalne wideo

Republika przedstawia swojego kandydata (Źródło: Topky/Vlado Anjel)

Znany ekspert ds. bezpieczeństwa Radovan Bránik zagłębił się w przeszłość pochodzącego z Detvy kandydata numer dwa na słowackim Republikanie, który opublikował post na Miroslavie Suju. Nawet za pomocą dowodów fotograficznych przekonał opinię publiczną, że nie tylko Uhrík ma tajemniczą i nieoczekiwaną przeszłość polityczną. W przeszłości Suja brała udział w wyborach departamentalnych obwodu autonomicznego Banskobystrica. Był rok 2009 i nie uwierzycie, której stronie zaufał Suja.

Partia Zielonych i jednocześnie Most-Híd

Była to Partia Zielonych w połączeniu z partią Most-Híd, za pośrednictwem której Suja zwracała się wówczas do wyborców. „A ponieważ mam dziś bardzo dobry humor, załączam jako mały bonus zapomniane zdjęcie tajemniczego biletu, rozdanego kiedyś współobywateliom romskim przed jednym z lokali wyborczych, którego istnieje nawet oficjalne archiwum a odpowiednia komisja zbadała podejrzenia dotyczące wywarcia wpływu na wybory; , za którą partią opowiadał się wówczas wiecznie lekkomyślny młody człowiek Mirko, „ Bránik sarkastycznie opisany w statusie.

Zobacz galerię (3)

(Źródło: Facebook/Radovan Bránik)

Od piątkowego wieczoru w mediach społecznościowych szeroko komentowano, że Suja wzbogacił swoją karierę polityczną wspomnianym Most-Hídem, na którego czele stał wówczas Béla Bugár. Jednak większość widzi rzeczy inaczej.

Bułgar broni się, nigdy nam tego nie zgłosił

To był rok 2009, kiedy dopiero co powstał Most-Híd. Dziś Bugárowi trudno jest odpowiedzieć na pytania dotyczące stylu selekcji i polityki ówczesnych kadr partyjnych. „Most-Híd powstał na cztery miesiące przed wyborami departamentalnymi. Władze lokalne wybierały kandydatów do wyborów samorządowych i departamentalnych. Pierwszy raz o tym słyszę”. – mówi Bugár w dzienniku Prawda.

Mniej więcej w tym czasie Suja w końcu zrozumiała zasadę i została wybrana na posła. „Nigdy się z nami nie skontaktował” – powtórzył Bugár zapytany, czy po tym czasie nadal go pamięta. Bugár obecnie pracuje jako „doradca” w kampanii Mikuláša Dzurindy i László Sólymosa dla grupy Modrí, Most-Híd.

Przeszłość dopada Uhříka

Zobacz galerię (3)

(Źródło: Topky/Vlado Anjel)

Kandydat Zielonych, a nie Mostu?

Dziś nowy prezes Mosta-Híd, László Sólymos, również wyjaśnia, jak widzi kandydaturę Suji w 2009 roku. Jednocześnie udzielił odpowiedzi kandydatowi Demokratów Jaroslavowi Nď, który również przejął tę informację. „Organizacja partii Most-Híd w Bańskiej Bystrzycy startowała w wyborach departamentalnych w 2009 roku w koalicji z Partią Zielonych. Pan Suja był kandydatem Zielonych, a nie Most-Híd. To tyle, jeśli chodzi o fakty. Były Minister, który uważa się za demokratę, zamiast siać dezinformację, powinien trzymać się faktów. Nawet w trakcie kampanii. Pan Jaroslav Nai powinien też pomyśleć o konsekwencjach swoich bezpodstawnych i wprowadzających w błąd wypowiedzi. Bo to nie wiem, jak to „objawienie” mogłoby pomóc jego partii, Demokratom. Myślę, że to przede wszystkim pomoże partii Andreja Danko, do której dołączy część członków Partii Republika. Jedno jest pewne, ta działalność byłego ministra Igora Matoviča szkodzi postępowi demokracji. partie europejskie. pisze Solimos.

Rozwój kariery Suju

Później Suj kontynuował karierę w Partii Ludowej Nasze Slovensko (ĽSNS) Mariana Kotleby, choć tam też już nie pracował. Dziś wyborcy rejestrują go jako kandydata Partii Republikańskiej. W okresie swojej największej „chwały” ĽSNS opowiadała się za referendum w sprawie opuszczenia NATO i UE i czyni to nadal. Podobnie widzi to Uhrík, który „tylko” chce wycofać się z NATO.

{{tytuł ankiety }}

{{ankieta.dzięki }}

{{tytuł ankiety }}

Zagłosowano: {{pytania[0].głosy}}

{{tytuł ankiety }}



×

Miles Hersey

„Całkowity ekspert w dziedzinie muzyki. Badacz Twittera. Miłośnik popkultury. Fanatyk telewizji przez całe życie”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *