Interesuje Cię proces produkcyjny bez grawitacji? To także temat konferencji ICMEM 2023

Nauka, technologia i technologia są źródłem fascynujących informacji, które zmuszają badaczy do pójścia naprzód i zdobywania nowej wiedzy, która może ułatwić życie. Największe skupisko badaczy i ekspertów z całego świata ma miejsce w Tatrach Wysokich, a mianowicie na konferencji ICMEM 2023 (International Conference on Manufacturing Engineering and Materials). W tym roku odbędzie się w dniach 26-30. czerwca już po raz siódmy pod przewodnictwem Dziekana Wydziału Technologii Produkcji Politechniki Koszyckiej.

Prezentacje na konferencji dotyczą gorących kwestii naszych czasów. Dlatego na ICMEM 2023 nie zabraknie wykładu na temat produkcji przyjaznej naturze. Celem konferencji jest przedstawienie nowych informacji i możliwości w technologiach produkcji, które można wykorzystać do kształtowania specjalnych materiałów nadających się do biozastosowań i produkcji rolnej w sposób jak najbardziej przyjazny dla środowiska.

„Obecnie mamy ponad 100 uczestników z różnych części świata: m.in. z Peru, Indii, a także uczestników z praktycznie całej Europy. W poszczególnych częściach prelegenci prezentują najnowsze efekty swojej pracy w trzech głównych obszarach (woda technologia jet, druk 3D i obróbka egzotycznych materiałów). W tej chwili rozważamy najsilniejsze tzw. kluczowe wkłady, które odpowiadają na aktualne wyzwania techniczne i społeczne”, mówi Sergej Hloch, profesor Politechniki i organizator konferencji ICMEM.

Światowi eksperci i ich unikalne pomysły w jednym miejscu

W tym roku na konferencji można wysłuchać ważnych prelekcji o różnorodnej tematyce. Na przykład profesor Frank Pude z ETH Zurich przedstawia ten temat Utwórz przestrzeń z przestrzeni (Manufacturing in Space for Space), która koncentruje się na wytwarzaniu programu kosmicznego w warunkach zerowej i niskiej grawitacji.

„Wykorzystanie komponentów po procesie produkcyjnym musi być bezpieczne i eliminować wszelkie zagrożenia, jakie mogą wyniknąć z niewłaściwej produkcji, z niestabilności procesu produkcyjnego w stosunku do konkretnego zastosowania. Bardzo się cieszę, że taki temat będzie również prezentowany na konferencję, ponieważ w niedalekiej przyszłości pojawi się zapotrzebowanie na technologie, które umożliwią wytwarzanie dóbr w kosmosie – do użytku w kosmosie i do ponownego użycia na Ziemi. produkcji z myślą o zrównoważonym rozwoju. wyjaśnia organizator Sergej Hloch.

W konferencji weźmie również udział profesor Jan Olaf, dyrektor Centrum Studiów Informatyki i Zarządzania Informatyką Krajowego Uniwersytetu Spółdzielczego Badenii-Wirtembergii (DHBW) w Lörrach (Niemcy), który wygłosi wykład. Ślad ekologiczny w produkcji rozproszonej z wykorzystaniem drukarek 3D. Ciekawą prezentacją jest również wykład Stanislavy Fintovej z Instytutu Fizyki Materiałów w Brnie, który porusza problem wytwarzania możliwie najlepszej powierzchni dla implantów dentystycznych.

Konferencja przeznaczona jest głównie dla profesjonalnej publiczności zajmującej się tą tematyką. „Dążymy do zwiększenia popularyzacji pracy lub wyników naszych kolegów i podnoszenia świadomości społeczeństwa, aby dostrzegało ono wagę nowych kierunków i związanych z nimi idei w sensie: Invented in Slovakia – Made in Slovakia”, podsumowuje Hloch.

Oprócz profesjonalnych wykładów i udziału w dyskusji, konferencja niesie ze sobą również ciekawy i bogaty program towarzyszący w reżyserii ÚDIF – The Amazing Theatre of Physics.

Zobacz galerię

Ida Richards

„Total twitterowy guru. Maven zombie. Myśliciel przez całe życie. Hardcore alkoholowy ninja. Przyszły idol nastolatków”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *