Trzeba też nauczyć się myć zęby.

Regularnie myjesz zęby. większość z Was pewnie powiedziałaby, że oczywiście to normalne, to nawyk podobny do mycia rąk. Problem polega jednak na tym, że sposób, w jaki wiele osób myje zęby, jest metodą wyuczoną od dzieciństwa, a wraz z rozwojem zębów musi się zmieniać również metoda i technika czyszczenia.

Czy używasz szczoteczek międzyzębowych lub nici dentystycznej do mycia zębów?
Czy myjesz zęby okrężnymi ruchami?
Możesz też odwiedzić wydarzenie Razem dla zdrowia i pięknego uśmiechu, aby dowiedzieć się więcej

11 lat, 11 dni, 20 słowackich miast, to największa akcja profilaktyczna na Słowacji, Razem dla zdrowia i pięknego uśmiechu.

Ostatnio byłam tam, bo zaprosili mnie znajomi, którzy studiują stomatologię. Ja też jadę w tym roku i zabiorę siostrzenicę i siostrzeńców.

Nauczyłem się wielu rzeczy podczas tego wydarzenia, na przykład, że zęby należy czyścić ruchem okrężnym, wcześniej szczotkowałem prosto. Następnie są proste szczoteczki do czyszczenia powierzchni żujących zębów trzonowych.

Ci studenci byli dla mnie przykładem na wiele sposobów, na przykład zapytałem, gdzie mogę kupić nić dentystyczną z taką plastikową rączką, ponieważ zwykła nić dentystyczna nie trzyma się dobrze, ponieważ mam problemy z motoryką małą. Od razu dostałem zdjęcie, jak to wygląda i gdzie to kupić, więc ten student faktycznie to wykorzystał. Wcześniej nie spotkałem nikogo, kto używałby ze sobą szczoteczek do zębów lub nici dentystycznej. Słyszałem o tym, ale nikogo nie widziałem. Przyznam, że ja też ich nie używałam, bo wydawało mi się to głupie, a dodatkowo miałam problem z utrzymaniem włóczki w dłoni, nie wiedziałam, że są nici dentystyczne z taką rączką w plastiku, bardzo praktyczna rzecz, przynajmniej dla mnie. Ponieważ mam do tych studentów pełne zaufanie, zapytałam ich, czy też chodzili na higienizację jamy ustnej, powiedzieli, że tak, że co pół roku, zgodnie z zaleceniami, jak dowiedziałam się, że ludzie tak pedantyczni jak oni chodzą, to też zaczęłam regularnie chodzić. .

Nauczyciel. O prawidłowej technice szczotkowania zębów mówi Mudr Neda Markovská Csc, wiodący ekspert Ministerstwa Zdrowia w dziedzinie stomatologii, który wykłada na Uniwersytecie im. Pawła Józefa Šafárika w Koszycach oraz na Słowackim Uniwersytecie Medycznym w Bratysławie.

„To fakt związany z wiekiem – dzieci inaczej myją zęby, nastolatki czy dorośli, zdolności manualne i to już jest ściśle indywidualne, bo różne są warunki anatomiczne w jamie ustnej i różne choroby. Metoda czyszczenia nie jest możliwa bez uprzedniej demonstracji wizualnej na modelu indywidualnie dla każdego osobnika z osobna i wielokrotnie przez całe życie pod kątem zmian zachodzących w jamie ustnej. Po pokazie na modelu zawsze powinien nastąpić pokaz i trening ze szczoteczką w ustach pacjenta, a pacjent powinien również nauczyć się prawidłowej metody w klinice dentystycznej. Ważne jest również, aby sprawdzić, czy jesteś dobry w czyszczeniu po jednym do dwóch miesięcy. Współpraca dentysty i higienistki stomatologicznej jest tutaj niezbędna”

(Gazeta Prawda, 4 zasady, aby nie mieć próchnicy.)

Ponieważ jest to fakt zależny od wieku, ktoś musi ci to pokazać, w przeciwnym razie użyjesz techniki, której nauczyłeś się w dzieciństwie, i właśnie temu służy ta super impreza, która odbywa się w 20 słowackich miastach i jej 11. rok rozpocznie się na początku września. Czekają na Ciebie upominki w postaci pasty do zębów, szczoteczki do zębów, szczoteczki międzyzębowej czy wyjątkowej szczoteczki do zębów. Dla najmłodszych dostępne są również kolorowanki, plastelina, pułapki dla dzieci oraz szczoteczki do zębów dla dzieci

„Czysty ząb nie psuje się” To dość dobrze znany cytat, ale nie wiedziałem, że wypowiedział go dr Charles C. Bass, który był lekarzem specjalizującym się w medycynie tropikalnej, a nie dentystą. W dzieciństwie zdiagnozowano u niego chorobę przyzębia. Na podstawie swoich badań stworzył metodę Bass Intrasulcular (Intrasulcular) Technika Czyszczenia Zębów. Sam miał wszystkie zęby aż do śmierci. Nie dożył oficjalnego zatwierdzenia, ale mimo przeciwności losu nauczył wielu osób tej zapobiegawczej techniki dentystycznej, a oni ponieśli jego przesłanie. Wiele jego pomysłów, wraz ze znaczeniem nitkowania, jest obecnie uważanych za główny nurt w stomatologii zapobiegawczej. Po jego śmierci Journal of the American Dental Association, który wielokrotnie odrzucał jego wkład, nazwał go ojcem stomatologii zachowawczej. Technika śródmiąższowego (wewnątrzmiąższowego) czyszczenia zębów Bassa kładzie nacisk na dokładne oczyszczenie zębów i ich okolic, w tym dziąseł. W bruździe między zębem a dziąsłem najczęściej osadzają się resztki jedzenia i płytka nazębna, a dzięki tej technice można je skutecznie usunąć.

(Opracowano według źródła www.prezuby.eu)

Joy Perry

„Amatorski ewangelista popkultury. Gracz. Student przyjazny hipsterom. Adwokat kawy. Znawca Twittera. Odkrywca totalny”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *