Szkoła letnia zgromadziła światowych liderów w dziedzinie sztucznej inteligencji w Koszycach

Na Słowację w Wschodnioeuropejska Letnia Szkoła Uczenia Maszynowego przybył światowy lider w dziedzinie sztucznej inteligencji. Celem wydarzenia, które odbędzie się w tym tygodniu (10 – 15 lipca 2023 r.) na Politechnice Koszyckiej, jest udostępnienie studentom wyższych uczelni z regionu najnowszej wiedzy w tej dziedzinie. Organizatorami Szkoły Letniej są naukowcy z DeepMind – laboratorium badawczego sztucznej inteligencji Google i ESET.

W Szkole Letniej bierze udział 160 uczniów z 41 krajów, którzy pomyślnie przeszli proces selekcji, z czego największy odsetek stanowią słowaccy studenci. Swoją wiedzą podzieli się z nimi łącznie 27 czołowych ekspertów z 20 różnych instytucji lub firm z całego świata. Ich wykłady obejmują takie tematy jak głębokie uczenie się, widzenie maszynowe, przetwarzanie języka naturalnego, etyka w uczeniu maszynowym czy zastosowania uczenia maszynowego w medycynie czy robotyce.

Wśród prelegentów znajdzie się np. Yoshua Bengio, uważany za pioniera w dziedzinie sztucznej inteligencji, który opowie uczniom o deep learningu. Wśród prelegentów znajdą się Doina Precup, profesor McGill University w Montrealu i prezes AI Canada, a także światowej sławy słowaccy eksperci, tacy jak Michal Valko, Jana Košecká i Peter Richtárik.

„Sztuczna inteligencja to temat, który coraz bardziej odzywa się nie tylko w kręgach zawodowych, ale także w społeczeństwie. Cieszymy się, że Koszyce stały się centrum światowej debaty na temat zjawiska, które pod wieloma względami ułatwi nam życie, ale które niosą ze sobą wyzwania. Lista prelegentów pokazuje, że region Europy Środkowo-Wschodniej, aw szczególności Słowacja, może wyprodukować światowej sławy ekspertów w dziedzinie IT. Tym ważniejsze jest, aby najlepsi dzielili się swoim doświadczeniem z młodymi talentami. Szkoła Letnia stwarza przestrzeń do takiej wymiany i wierzymy, że przyczyni się do powstania idei, które pomogą zmieniać świat na lepsze.” — powiedział Juraj Malcho, dyrektor ds. technologii w firmie ESET.

Pomysł zorganizowania letniej szkoły z uczenia maszynowego zrodził się między trzema rumuńskimi kolegami naukowymi z laboratorium badawczego sztucznej inteligencji DeepMind, którego właścicielem jest Google. Pierwszy rok letniej szkoły zorganizowali Doina Precup, Razvan Pascanu i Viorica Patraucean w 2018 roku w Rumunii. Aby jak największa liczba młodych ludzi z regionu Europy Środkowo-Wschodniej miała możliwość uczenia się od ekspertów, wydarzenie odbywa się co roku w innym kraju. Po Rumunii, Polsce, Węgrzech i Litwie szkoła letnia po raz pierwszy zawitała na Słowację.

„Koncentrujemy się na wysokiej jakości programie, w skład którego wchodzą światowej klasy eksperci, oraz procesie selekcji, który podkreśla wkład szkoły i jej potencjalny wpływ na uczestnika. Zostaliśmy zaszczyceni, gdy firma ESET zwróciła się do nas z propozycją partnerstwa na rok 2023. Cieszymy się, że możemy lepiej poznać słowacką społeczność AI i pomóc umieścić Słowację na mapie międzynarodowych wydarzeń w dziedzinie sztucznej inteligencji. powiedziała Viorica Patraucean, jedna z organizatorek letniej szkoły DeepMind.

Oprócz firmy ESET partnerem bieżącego roku szkoły letniej jest także narodowa platforma rozwoju sztucznej inteligencji IA Słowacja A Politechnika Koszycka. Jej Katedra Cybernetyki i Sztucznej Inteligencji jest partnerem akademickim wydarzenia, ma długą tradycję i jako pierwsza na Słowacji umożliwiła badanie sztucznej inteligencji.

Informacje o firmie ESET

Od ponad 30 lat firma ESET rozwija wiodące w branży oprogramowanie i usługi z zakresu bezpieczeństwa IT oraz ochrony firm, infrastruktury krytycznej i gospodarstw domowych na całym świecie przed coraz bardziej wyrafinowanymi zagrożeniami cyfrowymi. Dzięki szerokiej gamie rozwiązań dla terminali i urządzeń mobilnych z szyfrowaniem i uwierzytelnianiem dwuskładnikowym, ESET oferuje swoim klientom wydajne, a jednocześnie łatwe w użyciu produkty, które chronią bez zbędnych zakłóceń przez całą dobę, a mechanizmy ochrony są aktualizowane w czasie rzeczywistym. czasu, dzięki czemu użytkownicy są zawsze bezpieczni, a operacje biznesowe mogą przebiegać nieprzerwanie. Ponieważ zagrożenia stale ewoluują, firma zajmująca się bezpieczeństwem komputerowym, która chce przyczynić się do bezpiecznego korzystania z technologii, musi również pracować nad jej rozwojem. ESET dąży do osiągnięcia tego celu i wspierania lepszej wspólnej przyszłości poprzez swoje centra badawczo-rozwojowe w różnych zakątkach świata. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej www.eset.sklub możesz śledzić nas w mediach społecznościowych Linkedin, Facebook A Świergot.

Zobacz galerię

Frederick Howe

„Irytująco skromny fan Twittera. Skłonny do napadów apatii. Gracz. Certyfikowany geek muzyczny. Twórca. Zapalony odkrywca. Student-amator”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *