Tej nocy będziemy mogli również obserwować zorzę polarną na Słowacji

Świt przez minione noce odkryto w kilku stanach. Mogli go obserwować mieszkańcy Skandynawii, Danii, Niemiec i Wielkiej Brytanii. Został również zarejestrowany u naszych sąsiadów w Polsce, Czechach i na Węgrzech. Z powodu zachmurzenia, które panowało nad Słowacją, nie można było zaobserwować tego blasku. To się jednak zmieni późnym wieczorem. „Zachmurzenie zmniejszy się, a przede wszystkim nastąpi jeszcze silniejsza burza geomagnetyczna, która może być najintensywniej od 2012 r”, deklaruje imeteo.sk.

Na Słońcu dochodziło do erupcji

Stało się to w ostatnich godzinach na Słońcu natychmiast do dwóch rozbłysków słonecznych, które należą do najsilniejszych w ostatnich latach. Do erupcji doszło w piątek (24 lutego), która spowodował zorzę polarną widoczną ze środkowej Europy zeszłej nocyale silniejszy rozbłysk słoneczny miał miejsce w sobotę (25 lutego) i wpłynie na naszą planetę następnej nocy,» donosi portal imeteo.sk.

Teatr Niebiański dziś wieczorem

Erupcja na Słońcu spowodował uderzenie strumienia naładowanych cząstek w Ziemiękto później wywołał burzę geomagnetyczną. Ta burza może również wpłynąć na technologie satelitarne, radiokomunikację, elektryczne sieci dystrybucyjne. Jak donosi imeteo.sk, w ciągu najbliższych kilku godzin czeka nas burza geomagnetyczna, która nawet silniejszy A może to również spowodować przerwy w dostawie prądu.

Kiedy będzie widoczna zorza polarna?

Burza geotermalna, która w nocy może osiągnąć kategorię G4, przyniesie zorzę polarną widoczną z całej Słowacji. Najlepsze i najkorzystniejsze warunki do jego obserwacji są zaraz po zachodzie słońca, jednak chmury mogą temu przeszkodzić, co od 19:00 do 23:00 miało spadać w południowej części Słowacji. Mieszkańcy północnej części Słowacji powinny mieć lepsze warunki do oglądania zorzy polarnej między 23:00 a 6:00.

Źródło: (ZL, imeteo.sk)

Frederick Howe

„Irytująco skromny fan Twittera. Skłonny do napadów apatii. Gracz. Certyfikowany geek muzyczny. Twórca. Zapalony odkrywca. Student-amator”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *