Żylinka spotkał się ze swoim kolegą z wydziału na Ukrainie: podpisali umowę

Jestem na Ukrainie i bardziej niż kiedykolwiek zdaję sobie sprawę, jak bardzo kocham Słowację. Prokurator Generalny Republiki Słowackiej Maroš Žilink stwierdził to na swojej stronie na Facebooku.

Żylinka przebywa obecnie na Ukrainie, gdzie spotkał się z Prokuratorem Generalnym Ukrainy Iriną Valentynivną Venediktovą. Wymienili informacje z kolegą na temat postępowania karnego prowadzonego przez Prokuraturę Generalną Republiki Słowackiej i Prokuraturę Generalną Ukrainy. że zbrodnie przeciwko ludzkości i zbrodnie wojenne zostały popełnione w związku z atakiem militarnym na Ukrainę.


W celu zapewnienia efektywnej współpracy i maksymalnej możliwej pomocy w postępowaniach karnych związanych z międzynarodowym konfliktem zbrojnym na Ukrainie” podpisała Memorandum o współpracy między Prokuraturą Generalną Ukrainy a Prokuraturą Generalną Republiki Słowackiej.


Rozmawialiśmy również z Prokuratorem Generalnym na temat konkretnej oferty, którą mu złożyłem, w celu udostępnienia mieszkań słowackiej prokuraturze kolegom z ukraińskiej prokuratury i ich krewnym w ramach pomocy humanitarnej, która ich interesowała. Spotkanie z Prokuratorem Generalnym Ukrainy było nie tylko profesjonalne, ale przede wszystkim bardzo poruszające i pełne ludzkiej empatii” – napisał Żylinka. Iryna Valentynivna Venediktova zakończyła spotkanie słowami „Dziękuję Słowacji, dziękuję Maroš!

Karim Khan z Wielkiej Brytanii został nowym prokuratorem naczelnym MTK

Milton Harris

„Ninja z ekstremalnych podróży. Pisarz. Bezkompromisowy praktyk zombie. Fanatyk popkultury. Student”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.