Zentiva zmienia szefa. W momencie spekulacji, czy gigant farmaceutyczny będzie polski

Czeski lider farmaceutyczny będzie kierowany przez Borisa Sananesa, który dołączył do Zentiva w 2014 roku i zajmował różne stanowiska kierownicze.

„Jestem zaszczycony, że mogę objąć nową rolę w kierowaniu firmą. Zentiva ma wspaniałą historię w Czechach, świetny zespół i portfolio produktów. Czuję dużą odpowiedzialność i presję, ale czuję się bardzo pozytywne. To ogromne wyzwanie, ale nie mogę się tego doczekać” – mówi Sananes.

Kim jest Boris Sananes?

  • Urodził się we Francji. Studiował handel i finanse w ESC Chambery.
  • Skupił się na obszarach takich jak doskonałość biznesowa, sprzedaż i handel.
  • Posługuje się językiem francuskim, angielskim i czeskim.

„Bycie odnoszącym sukcesy liderem oznacza dla mnie kilka prostych rzeczy. Musisz mieć wokół siebie najlepszych ludzi, najlepszą strategię i najlepszą realizację. Na rynku czeskim odgrywamy ważną rolę jako partner, na którego mogą liczyć pacjenci, – mówi Boris Sananes o swoim nowym stanowisku.

„Aby utrzymać tę rolę, musimy nieustannie pracować nad pogłębianiem naszych relacji z naszymi partnerami, zapewnianiem płynnych dostaw i wchodzeniem w nowe obszary terapeutyczne. Moim najwyższym priorytetem będzie zorganizowanie tego wszystkiego i poprowadzenie Zentiva na drogę do sukcesu. w Czechach rynku” – dodał.

Polska Zentiva?

Wszystko to dzieje się w czasie, gdy mówi się o przejęciu Zentiva od innego giganta farmaceutycznego. Według agencji Reuters, Polpharma, największy polski producent leków, pracuje nad przejęciem czeskiego rywala. Cena zakupu to około cztery miliardy dolarów, czyli około 85,4 miliarda koron.

Według naszych źródeł, Polpharma poszukuje obecnie inwestorów do przyłączenia się do swojej oferty w zamian za mniejszościowy pakiet akcji amerykańskiej firmy Advent International, właściciela Zentivy.

Jednak Zentiva komentuje potencjalną sprzedaż SZ Business w następujący sposób: „Doceniamy Twoje zainteresowanie naszą działalnością. W Zentiva generalnie nie komentujemy spekulacji ani plotek. Zentiva jest częścią Advent International od 2018 roku, a naszą ambicją jest dalszy rozwój naszej działalności, wprowadzanie nowych produktów i utrzymywanie wysokiego poziomu usług dla naszych klientów. Z dumą zapewniamy dostęp do wysokiej jakości i przystępnych cenowo leków osobom, które na co dzień są od nich uzależnione, zarówno bezpośrednio w Czechach, jak iw Europie i poza nią. »

Zmiana pokoleniowa

Soňa Porubská, obecny lider rynku w produkcji leków generycznych, objęła nowe stanowisko w globalnej centrali Zentiva w Pradze.

Będzie reprezentował firmę w międzynarodowym stowarzyszeniu producentów leków generycznych Medicines for Europe, a także powróci do rady dyrektorów Czeskiego Stowarzyszenia Firm Farmaceutycznych. W tym roku skupi się na czeskiej Prezydencji w Unii Europejskiej.

Sona Porubska

  • Studiowała immunologię na Uniwersytecie Komeńskiego w Bratysławie z tytułem doktora.
  • Z branżą farmaceutyczną związany od ponad 20 lat.
  • Do 2018 roku była dyrektorem generalnym Sanofi.
  • 2020: miejsce wśród 25 menedżerów w ankiecie Top Women of the Czech Republic.

„Dostarczanie naszym ludziom odpowiednich stanowisk we właściwym czasie to nasza długoterminowa strategia. Boris i Soňa są tego doskonałym przykładem. Przekazanie zarządzania firmą w ręce nowej generacji talentów jest zawsze czymś wyjątkowym i wyjątkowym. Jesteśmy przekonani, że Boris będzie w stanie pokierować Zentiva na naszym rodzimym rynku w kierunku pomyślnej przyszłości” — mówi Ines Windisch, dyrektor ds. zasobów ludzkich firmy.

Milton Harris

„Ninja z ekstremalnych podróży. Pisarz. Bezkompromisowy praktyk zombie. Fanatyk popkultury. Student”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.