Zełenskij podziękował Polsce za wsparcie w trudnych czasach

Wisła, 21 stycznia (TASR) – Polska zapewniła Ukrainę o swoim wsparciu w przypadku zagrożenia i sprzeciwiła się agresywnemu zachowaniu Rosji wobec tego kraju. Po rozmowach prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zelenskiego z prezydentem Polski Andrzejem Dudą powiedział w piątek doradca Dudy Jakub Kumoch. Pisze o tym agencja PAP.

Zełenski podziękował obywatelom polskim i prezydentowi Dudzie za poparcie dla integralności terytorialnej i suwerenności Ukrainy oraz jej euroatlantyckich ambicji. „Takie wsparcie jest szczególnie ważne w tych trudnych czasach” dodał na Twitterze po spotkaniu z polskim kolegą.

Dwudniowe rozmowy odbyły się w rezydencji w Wiśle w południowej Polsce i dotyczyły aktualnego konfliktu między Ukrainą a Rosją, która rozmieściła dużą liczbę żołnierzy na swojej granicy z Ukrainą.

Kumoch powiedział na Twitterze, że Ukraina może być pewna wsparcia Polski w przypadku zagrożenia. „Za każdą agresję na Ukrainę, dużą czy małą, Rosja zapłaci wysoką cenę, w tym w postaci sankcji” – dodał. dodany.

W czwartek, pierwszego dnia rozmów, Kumoch powiedział, że Polska popiera Ukrainę i odrzuca agresję Rosji na ten kraj.

Obaj prezydenci rozmawiali także o gazociągu Nord Stream 2, kwestiach tranzytu i sytuacji na Białorusi – powiedział Kumoch. Dodał, że w najbliższych tygodniach odbędą się dalsze rozmowy obu przedstawicieli.

Milton Harris

„Ninja z ekstremalnych podróży. Pisarz. Bezkompromisowy praktyk zombie. Fanatyk popkultury. Student”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.