Zbierał materiały do ​​wojny informacyjnej. Polska odmówiła Rosjanom dostępu do rosyjskiej telewizji iROZHLAS

Polska zabroniła rosyjskiemu Jewgienijowi Resznetewowi, który pracował dla rosyjskiej telewizji państwowej VGTRK, wjazdu na jej terytorium przez pięć lat. Według polskiego kontrwywiadu wojskowego zbierał materiały wykorzystywane w wojnie informacyjnej Rosji z Polską, podały polskie media.
Warszawa

Udostępnij na Facebooku
Podziel się na Twitterze


Udostępnij na LinkedIn


WydrukowaćKopiuj URL
Skrócony adres

Zamknięte
Rosja Jewgienij Resethevov nie może podróżować do krajów strefy Schengen przez trzy lata (na zdjęciu) Zdjęcie: Ints Kalnins | Źródło: Reuters

„Działania Reszczenki zagrażały interesom Polski i jej sojuszników działających na terenie Polski” – powiedział Stanisław Zaryn, rzecznik koordynatora służb specjalnych. Rosjaninowi nie wolno też przez trzy lata wyjeżdżać do krajów Schengen, w tym do Czech. Był ostatni w Polsce w styczniu ubiegłego roku.

W odpowiedzi na warszawskie posunięcie rosyjskie MSZ stwierdziło, że oskarżenia o szpiegostwo stały się powszechną wymówką dla represjonowania dziennikarzy.

W 2016 roku polskie władze zakazały wjazdu do kraju Leonidowi Sviridovowi, korespondentowi rosyjskiego państwowego biura informacyjnego Rossija Segodna. Pracował także w Czechach. Media polskie i czeskie uważały go za szpiega. Według Moskwy Sviridov był zamieszany w sfabrykowaną kampanię przeciwko jego działalności dziennikarskiej.

CTK

Udostępnij na Facebooku
Podziel się na Twitterze


Udostępnij na LinkedIn


WydrukowaćKopiuj URL
Skrócony adres

Zamknięte
Milton Harris

„Ninja z ekstremalnych podróży. Pisarz. Bezkompromisowy praktyk zombie. Fanatyk popkultury. Student”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.