Wojska amerykańskie wylądowały w Polsce, aby wzmocnić wschodnie skrzydło NATO

Wojska amerykańskie przybyły do ​​Polski w sobotę, aby wzmocnić wschodnie skrzydło Organizacji Traktatu Północnoatlantyckiego (NATO) w czasie narastających napięć na granicy ukraińsko-rosyjskiej. TASR poinformował o tym na podstawie raportu agencji PAP.Zdjęcie: ,

Wojska amerykańskie wchodzą na pokład samolotu Sił Powietrznych USA na lotnisku Fort Bragg w Karolinie Północnej Czwartek, 3 lutego 2022 r.
Osiem samolotów z żołnierzami, sprzętem wojskowym i akcesoriami wylądowało w pobliżu wsi Jasionka w południowo-wschodniej Polsce. Ministerstwo Obrony Narodowej spodziewa się przybycia łącznie 1700 żołnierzy z 82 Dywizji Powietrznodesantowej z Fort Bragg w Karolinie Północnej – informuje PAP.

Stany Zjednoczone reagują na decyzję Rosji o rozmieszczeniu dziesiątek tysięcy żołnierzy na granicach Ukrainy i wzywają Zachód do przestrzegania gwarancji bezpieczeństwa – poinformowała PAP, dodając, że obecnie w Polsce przebywa około 4500 żołnierzy amerykańskich.

W środę prezydent USA Joe Biden oficjalnie zgodził się na wysłanie prawie 3000 dodatkowych żołnierzy do Niemiec, Polski i Rumunii. Departament Obrony USA poinformował, że misja jest realizowana na rzecz państw NATO w Europie Wschodniej. Pierwsze posiłki amerykańskie dotarły do ​​Niemiec w piątek.

Milton Harris

„Ninja z ekstremalnych podróży. Pisarz. Bezkompromisowy praktyk zombie. Fanatyk popkultury. Student”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.