Wierzę, że przejdziemy zarówno przez Szwecję, jak i przez Polskę, mówi Krejčí Jr., którego jest wzorem

3 minuty temu, 16.03.2022 13:59
Robert Rohal
fot. AC Sparta Praga
Reprezentacja

Jednym z debiutantów w kadrze narodowej jest Ladislav Krejčí Jr., który o powołaniu do kadry narodowej dowiedział się w swoim domu w Rosicach pod Brnem, dokąd udał się po tym, jak Pavel Vrba udzielił wszystkim Spartanom dwudniowego urlopu.

„Dyrektor sportowy Tomáš Rosický był pierwszym, który mi pogratulował. Na początku nawet nie wiedziałem, co robić. Traktuję go jako wspaniałego mentora, wzór do naśladowania w piłce nożnej. Brał udział, kiedy przybyłem do Sparty i jest bardzo blisko do mnie od początku, oprócz takiego charakteru pracował jako kapitan w kadrze narodowej, potem kontaktował się ze mną trener Šilhavý,„, powiedział w wywiadzie dla sport.cz LK37.

Drużyna będzie też miała dwóch kolegów z klubu, Adama Hložka i Jakuba Peška, ale on wie więcej o wymienionych piłkarzach. – Naprawdę dobrze jest mieć je ze sobą. Ale znam wielu innych chłopaków, zwłaszcza z 21, gdzie graliśmy razem. A mój brat piłkarz Michal Sadílek jest w drużynie. Graliśmy ze sobą, kiedy jeszcze grał. dla Slovácka. Poznaliśmy się w reprezentacji U16, potem razem przeszli do innych kategorii. Mamy podobne zdanie o piłce nożnej, jemy ją z tego samego sposobu. wyjaśnił na sport.cz, były pomocnik Zbrojovki Brno, który stał się uniwersalny w Letná.

Czechy tylko raz zagrały na Mistrzostwach Świata, szesnaście lat temu, a wokół ich obecnego przełożonego, Tomáša Rosický’ego, było całe pokolenie. Czy to odpowiedni moment na drugie uczestnictwo? „Przede wszystkim bardzo się cieszę, że mogę dołączyć do kadry narodowej. Cieszę się, że nadarzyła się okazja. Tak, może we właściwym czasie. I zrobię wszystko, aby być gotowym. Szwecję, potem przez Polskę posuwamy się naprzódpokazał pewność siebie ostatniego kapitana słynnego „S”.

Ponieważ w nominacji brakuje pełnego defensywnego kwartetu z zeszłorocznych Euro, szanse na odejście niekoniecznie byłyby znikome. – Wcale nie śmiem zgadywać. Czekałem na okazję i mam nadzieję, że ją zobaczę. Jak już powiedziałem, przede wszystkim chcę być gotowy. Krejčí zakończył na sport.cz, który wygrał 104 walki w tym sezonie, a jego wskaźnik sukcesu wynosi sześćdziesiąt trzy procent.

Chcę osiedlić się w Termalicach i pokazać się na dłużej w Polsce, mówi np. Poznań

Źródło: sport.cz

Milton Harris

„Ninja z ekstremalnych podróży. Pisarz. Bezkompromisowy praktyk zombie. Fanatyk popkultury. Student”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.