Wakacje w domu czy za granicą? Tego lata wolimy zostać na Słowacji niż nad morzem

29.05.2022 (Webnoviny.sk) – Słowacy wolą spędzać wolny czas w górach i wędrować w domu, głównie mężczyźni. Spa i aquaparki są szczególnie popularne wśród kobiet.

Rośnie zainteresowanie letnimi wakacjami na Słowacji, w tym roku jedna trzecia docelowej populacji planuje bezpłatny pobyt. Ponad połowa z nich woli odpoczywać w domu na Słowacji niż za granicą, nie tylko w przypadku pobytów krótszych do czterech dni, ale także w przypadku wakacji dłuższych niż pięć dni.

Słowacja to kierunek numer 1

W tym przypadku spędzanie czasu wolnego we własnym kraju ma pierwszeństwo przed tradycyjnymi pobytami nad morzem w Chorwacji, Grecji czy we Włoszech.
Według Krajowego Urzędu Promocji Turystyki Podróż na Słowację wynika to z zapytań z agencjami medialnymi i ich wewnętrznego dochodzenia. Przedstawiciele agencji poinformowali o tym w czwartek podczas spotkania z mediami.
„Jeśli Słowacy wybiorą Słowację jako swój cel numer jeden, to dla nas dobra wiadomość. Ma to sens dla naszej komunikacji, ponieważ tego lata ponownie będziemy wspierać narodowy sezon turystyczny” – powiedział dyrektor generalny Slovakia Travel o perspektywach nadchodzących lato. Wacław Mikau.
Oprócz utrzymania lojalności Słowaków wobec własnego kraju, gdy decydują się na wakacje, opisał inne względy ekonomiczne i związane z bezpieczeństwem. „Wakacje na Słowacji są dostępne dla Słowaków i jest to bardzo ważny parametr na przyszłość” – powiedział.

Kobiety szczególnie szukają spa

Słowacy wolą spędzać wolny czas w górach i wędrować w domu, co jest szczególnie poszukiwane przez mężczyzn. Spa i aquaparki są szczególnie preferowane przez kobiety, trzecią w kolejności zainteresowania jest pobyt w domku lub w domu.
Według szefa Slovakia Travel, turystyka krajowa musi zostać wznowiona po dwóch wymagających latach pandemii. A będzie to możliwe tylko wtedy, gdy jak najwięcej zwiedzających uda się w różne miejsca w kraju i jednocześnie korzysta z noclegów, gastronomii i innych usług.
„Na Słowacji wszystko jest blisko, a jednocześnie znajdziesz tu najróżniejsze doświadczenia” – powiedział Mika. Według niego pandemia zmieniła wiele parametrów turystyki, Słowacy odkrywają na nowo to, co wiedzieli.

Popandemiczny sezon letni

Podróż na Słowację obecnie finalizuje przygotowanie letniej kampanii pod hasłem „Tak blisko doświadczenia, tak blisko Ciebie”, która skupia się na budowaniu marki Słowacji jako miejsca wypoczynku w kraju i za granicą.
„Po dwóch trudnych latach i długim braku promocji naszego kraju, chcemy ponownie umieścić Słowację na turystycznej mapie Europy, a także w koszyku decyzyjnym przy wyborze miejsca na wakacje. Naszym celem jest „zwiększenie przyjazdów turystyka” – dodał Mika.
Slovakia Travel rozpocznie letnią kampanię na początku czerwca na Słowacji, w Czechach, Polsce i Niemczech, następnie na Węgrzech oraz jako kampania cyfrowa w Skandynawii i krajach bałtyckich.

Więcej na tematy: Turystyka, wakacje, Wakacje rodzinne
Źródło: Webnoviny.sk – Wakacje w domu czy za granicą? Tego lata wolimy zostać na Słowacji niż nad morzem © SITA Wszelkie prawa zastrzeżone.

© SITA Slovenská tisková agentúra as Wszelkie prawa zastrzeżone. SITA Slovenská tisková agentúra as zastrzega sobie wyłączne prawo do wyrażenia zgody na powielanie, rozpowszechnianie i publiczne udostępnianie tego artykułu i jego części.

Miles Hersey

„Całkowity ekspert w dziedzinie muzyki. Badacz Twittera. Miłośnik popkultury. Fanatyk telewizji przez całe życie”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.