W Polsce zmarła inna kobieta, której lekarze odmówili aborcji. Kierownictwo szpitala broni procedury iROZHLAS

37-letnia kobieta, która nie poddała się aborcji u lekarzy, zmarła w Częstochowie, mimo że płód najwyraźniej zagrażał bezpośrednio życiu matki. Ci, którzy przeżyli, zażądają zbadania wszystkich okoliczności śmierci ich bliskich i oskarżą rząd o egzekwowanie jednego z najostrzejszych przepisów antyaborcyjnych w tej tragedii.
Częstochowa

Udostępnij na Facebooku
Podziel się na Twitterze


Udostępnij na LinkedIn


WrażenieSkopiuj adres URL
Skrócony adres

Blisko
37-letnia kobieta, która nie poddała się aborcji u lekarzy, zmarła w Częstochowie, choć płód najwyraźniej zagrażał bezpośrednio życiu jej matki (zdjęcie w rękach kobiety) | Foto: Beata Zawrzel / NurFoto | Źródło: Reuters

Agniezka T., lat 37, trafiła do Częstochowskiego Szpitala Wojewódzkiego pod koniec grudnia z powodu skomplikowanej ciąży – spodziewała się bliźniąt.


Zdobądź pieniądze i idź potajemnie. Setki Polek trafiają do czeskich szpitali na aborcję

Przeczytaj artykuł


Według jego krewnych oba płody zmarły w ciągu kilku dni, ale lekarze dokonali aborcji dopiero dwa dni po śmierci bliźniaka. Matka zmarła wtedy z powodu zatrucia.

Rodzina twierdzi, że lekarze potraktowali tę sprawę lekko i powiedzieli, że kobieta miała koronawirusa i chorobę szalonych krów, którą spowodowała jedzenie surowego mięsa.

Dyrekcja szpitala uważa postępowanie lekarzy za słuszne, gdyż rzekomo istniała nadzieja na uratowanie drugiego płodu.

Polska ma jedno z najostrzejszych na świecie przepisów antyaborcyjnych. Aborcję można przeprowadzić legalnie tylko wtedy, gdy ciąża jest wynikiem gwałtu lub gdy płód zagraża życiu i zdrowiu matki.

Niedawny przypadek śmierci 30-letniej Polki Isabelli S., która nie usunęła na czas martwego płodu, a kobieta zmarła z powodu wstrząsu septycznego, wywołał falę protestów i ożywiła gorącą debatę na ten delikatny temat.

Martin Dorazin

Udostępnij na Facebooku
Podziel się na Twitterze


Udostępnij na LinkedIn


WrażenieSkopiuj adres URL
Skrócony adres

Blisko
Milton Harris

„Ninja z ekstremalnych podróży. Pisarz. Bezkompromisowy praktyk zombie. Fanatyk popkultury. Student”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.