W Koszycach powstanie centrum technologiczne skupiające się na rozwoju funkcji oprogramowania turbiny gazowej

W Koszycach powstanie centrum technologiczne rozwoju oprogramowania turbin. Bratysławska firma Solar Turbines Slovakia sro do końca 2023 roku chciałaby zatrudnić 125 osób.

Centrum koncentruje się na rozwoju IT. Mówiąc dokładniej, jest to rozwój nowych funkcji oprogramowania dla turbin gazowych, aktualizacja istniejącego oprogramowania sterującego i diagnostycznego dla turbin gazowych lub rozwój oprogramowania do wykorzystania turbin gazowych w różnych obszarach. Pełna planowana przepustowość spodziewana jest w 2023 roku.

Projekt mógł również otrzymać wsparcie państwa. W aktach przekazanych do międzyresortowego postępowania konsultacyjnego Ministerstwo Gospodarki Republiki Słowackiej zaproponowało spółce przyznanie pomocy inwestycyjnej w łącznej wysokości prawie 3,388 mln euro ulgi podatkowej w wysokości 682 tys. euro i 2 696 mln euro. Resuscytacja musi zostać ostatecznie zatwierdzona przez rząd.

Solar Turbines Slovakia jest częścią grupy kapitałowej i personalnej Caterpillar Inc. Posiada ponad 20 marek i jest wiodącym na świecie producentem maszyn i urządzeń budowlanych i górniczych, silników, komponentów i turbin. Firma Solar Turbines z siedzibą w San Diego w Kalifornii, USA koncentruje się na produkcji średniej wielkości przemysłowych turbin gazowych o mocy od 1 do 23 megawatów.

Ida Richards

„Total twitterowy guru. Maven zombie. Myśliciel przez całe życie. Hardcore alkoholowy ninja. Przyszły idol nastolatków”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.