USA wyślą do Polski 3 tys. żołnierzy więcej

Amerykanie ostrzegają, że rosyjski atak może nastąpić w każdej chwili.

WASZYNGTON. Stany Zjednoczone wyślą do Polski w najbliższych dniach 3 tys. dodatkowych żołnierzy, aby pomóc sojusznikom NATO. W piątek czterech anonimowych urzędników amerykańskich poinformowało Reutera.

Oświadczenie zostało złożone w sytuacji, gdy Rosja po wzmocnieniu sił w pobliżu granic Ukrainy przeprowadziła wspólne ćwiczenia wojskowe na Białorusi i Morzu Czarnym.

Sekretarz Stanu USA Anthony Mrugnięcie Na tej podstawie ogłosił w piątek, że rosyjska inwazja na Ukrainę może nastąpić w każdej chwili, być może przed zakończeniem tegorocznych Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie.


Powiązany artykuł Natychmiast opuść Ukrainę, apeluj do Stanów Zjednoczonych i Brytyjczyków. Sytuacja może ulec eskalacji Czytać

Zdjęcia satelitarne opublikowane w piątek przez prywatną amerykańską firmę pokazały nowe rozmieszczenie rosyjskiej armii w kilku miejscach w pobliżu Ukrainy.

Moskwa zaprzecza planom inwazji na Ukrainę, ale twierdzi, że może podjąć nieokreślone działania „wojskowo-techniczne”, o ile nie zostanie spełniona seria żądań – w tym obietnica NATO, że nigdy nie zaakceptuje Ukrainy jako sojuszu i wycofa swoje siły ze Wschodu. Europa.

Pod warunkiem zachowania anonimowości urzędnicy amerykańscy powiedzieli, że zapowiedziane posiłki będą pochodzić z 82. Dywizji Powietrznodesantowej, a nie z sił amerykańskich stacjonujących w Europie.

Źródło Reuters podało to jako „znaczące wdrożenie”.

Ta grupa żołnierzy zostanie dołączona do 8500 żołnierzy amerykańskich czekających na rozkaz udania się do Europy, jeśli sytuacja tego wymaga, a także do 2000 żołnierzy amerykańskich wysłanych ze Stanów Zjednoczonych do Polski i Niemiec. Około tysiąca żołnierzy przebywających obecnie w Niemczech przenosi się do Rumunii.

Milton Harris

„Ninja z ekstremalnych podróży. Pisarz. Bezkompromisowy praktyk zombie. Fanatyk popkultury. Student”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.