Ukraińcy w biegu? Polska jest w pogotowiu

„Według jednego scenariusza, jeśli Rosja zajmie także Kijów, należy się spodziewać, że setki tysięcy ukraińskich uchodźców przybędą na terytorium Polski i opuszczą swoją ojczyznę w obawie o życie. trzeba będzie ogłosić konsekwencje prawne. Ponieważ Polska nie może sama stawić czoła gigantycznej fali migrantów, będzie pilnie potrzebowała pomocy z Unii Europejskiej. Część uchodźców będzie musiała znajdować się w innym kraju – mówi Duszczyk.

Dodał, że w pobliżu granicy z Ukrainą powinny powstać tymczasowe obozy dla uchodźców. Szerokie przygotowanie będzie również potrzebne do kontroli migrantów przybywających do Polski. Choć większość z nich to najprawdopodobniej osoby potrzebujące, należy liczyć się z tym, że pojawią się wśród nich także rosyjscy prowokatorzy.

Przygotowanie dla setek tysięcy uchodźców to podstawa

„Polska powinna teraz rozpocząć rozmowy z Frontexem, UNHCR i innymi organizacjami międzynarodowymi, aby w przypadku inwazji Rosji na Ukrainę i wkroczenia uchodźców można było zapobiec chaosowi na granicy” – powiedział.

Według niego konieczne jest również, aby władza państwowa różnych szczebli i szczebli miała precyzyjnie rozplanowane na godziny zadania, aby z góry określić, gdzie przyjmą migrantów, które szkoły mogą szybko zamienić w obozy dla uchodźców.

Należy przygotować scenariusze na wypadek przybycia do Polski 50, 200 lub 500 000 uchodźców lub miliona lub więcej – ostrzegł Duszczyk.

Milton Harris

„Ninja z ekstremalnych podróży. Pisarz. Bezkompromisowy praktyk zombie. Fanatyk popkultury. Student”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.