To tylko kwestia czasu, zanim Rosja zaatakuje państwa NATO! Zełenski ostrzega: należy to zrobić natychmiast

W poniedziałek prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski wezwał Organizację Traktatu Północnoatlantyckiego (NATO) do ustanowienia strefy zakazu lotów nad jego krajem. W przeciwnym razie, powiedział, Rosja grozi również atakiem na państwa członkowskie NATO. O tym informuje agencja AFP.

Jeśli nie zamkniesz naszego nieba, to tylko kwestia czasu, zanim rosyjskie pociski uderzą w twoje terytorium, terytorium NATOZelenskyj ogłosił w nagraniu opublikowanym krótko po północy z niedzieli na poniedziałek.

Ukraiński przywódca powiedział po tym, jak w niedzielę siły rosyjskie rozpoczęły nalot na ośrodek szkoleniowy Jaworów na zachodniej Ukrainie, w pobliżu granicy z członkiem NATO Polska.. W wyniku ataku zginęło 35 osób, a ponad 130 zostało rannych.


Zełenskij również mówił o tym ataku w ostatniej wiadomości wideo: „Nie wydarzyło się tam nic, co mogłoby zagrozić terytorium Federacji RosyjskiejSky News zacytował jego wypowiedź.

W zeszłym roku wyraźnie ostrzegałem przywódców NATO, że jeśli nie zostaną nałożone surowe sankcje wyprzedzające wobec Rosji, rozpocznie się wojna.„, powiedział Zelsky.

Zwrócił się też do Ukraińców, którym powiedział, że „przechodzimy przez najgorszą próbę naszej historii, naszego życia”.

Według Zelenský, Ukraina czuje się wspierana przez inne kraje, wśród których wymieniła w szczególności Bułgarię, Słowację, Czechy, Rumunię, Polskę i Wielką Brytanię, według Sky News.

Stracili wszystko: ciosy pełne bólu.  Ukraińcy wychodzą z domów z plecakiem na plecach.

Milton Harris

„Ninja z ekstremalnych podróży. Pisarz. Bezkompromisowy praktyk zombie. Fanatyk popkultury. Student”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.