Świetne wieści z Londynu. Molčan zniszczył Amerykanina i jest już w 3 rundzie – Tenis – Sport

Słowacki tenisista Alex Molčan zakwalifikował się już do 3 rundy gry pojedynczej Wimbledonu. W drugiej rundzie bez problemu pokonał Amerykanina Marcosa Girona 6:3, 6:2, 6:4.

30.06.2022 14:06, aktualizacja: 17:44

Alex Molcan

Widok z trybun na Alexa Molčana na tegorocznym Wimbledonie.

Jego kolejnym przeciwnikiem będzie Amerykanin Taylor Fritz, zwycięzca drugiej rundy Brytyjczyka Alastaira Graya 6:2, 7:6 (3), 6:3.

Najlepszy singlowiec Słowacji przegrał w meczu otwarcia własny serwis, ale od razu odpowiedział przerwą i dosiadł konia. W 3:2 przejmuje serwis Girona i wygrywa pierwszego seta na swoją korzyść.

Molčan świetnie powrócił, grał zmiennie i zdołał wystartować z Gironą w wymianach. Liczba zwycięzców z forhendu i bekhendu wzrastała w jego rachubę, w jego kierunku pojawiały się również stop balls.

10. Juan Martín del Potro (240 km/h): Najlepsza...

9. Taylor Dent (240 km/h): Amerykanin jest...

W drugiej połowie, po dwóch przerwach, Molčan wyszedł na zdecydowane prowadzenie 4:0. Trenerzy Marián Vajda i podopieczna Karola Becka dyktowali tempo, popełniając minimalne niewymuszone błędy.

W trzecim secie szybko objął prowadzenie 2-0 przeciwko Gironie i zdołał dokończyć otwarcie przeciwko Amerykaninowi. Molčan po raz pierwszy bierze udział w głównych zawodach Wimbledonu. W pierwszej rundzie znokautował Hiszpana Pedro Martineza w czterech setach.

Mężczyźni – gra pojedyncza – II runda:
Alex MOLČAN (SR) – Marcos Giron (USA) 6:3, 6:2, 6:4, Rafael Nadal (Sp.-2) – Ričardas Berankis (Litwa) 6:4, 6:4, 3:6, 6 :3, Jenson Brooksby (USA-29) – Benjamin Bonzi (Fr.) 7:6 (3), 7:5, 6:3, Brandon Nakashima (USA) – Denis Shapovalov (Can.-13) 6:2 , 4:6, 6:1, 7:6 (6), Cristian Garin (Chile) – Hugo Grenier (Fr.) 6:3, 6:1, 6:1, Liam Broady (Bryt. V.) – Diego Sebastian Schwartzman (Arg.-12) 6:2, 4:6, 0:6, 7:6 (6), 6:1, Stefanos Tsitsipas (Gr.-4) – Jordan Thompson (Aust.) 6:2, 6 :3, 7:5, Lorenzo Sonego (Włochy-27) – Hugo Gaston (Fr.) 7:6 (4), 6:4, 6:4, Nick Kyrgios (Aust.) – Filip Krajinovič (Serb. -26 ) 6:2, 6:3, 6:1, Daniel Elahi Galan (pułkownik) – Roberto Bautista-Agut (Sp.-17) – bez walki, Botic Van de Zandschulp (Hol.-21) – Emil Ruusuvuori (Koniec .) 3:6, 6:1, 6:4, 6:4, Richard Gasquet (Fr.) – Mackenzie McDonald (USA) 6:3, 3:6, 6:4, 6:3, Taylor Fritz (USA) -11) – Alastair Gray (Brit V) 6:2, 7:6 (3), 6:3

Przyjazd Kučová i Schmiedlová

Słowacka tenisistka Kristína Kučová przegrała w 2. rundzie gry pojedynczej podczas wielkoszlemowego turnieju Wimbledonu. Przegrała z chorwacką faworytką Petrą Martičovą 6:7(4), 3:6.Mimo przegranej na trawie w All England Club, wyrównała swój singlowy rekord z 2009 i 2017 roku.

Kučová wyrównała w pierwszym secie z 1:3 do 3:3 i wymusiła remis, ale Martičová miała przewagę. Chorwatka skutecznie wykorzystała wślizg z bekhendu, jej drop shoty wychodziły.

Na początku drugiej połowy Kučová po krótkiej przerwie prowadziła 2:0, ale w kolejnych minutach Martičová prowadziła 4:2 i zakończyła mecz z sukcesem.

Podobnie Kučová, jej rodaczka Anna Karolína Schmiedlová, która przegrała z Pólicą Magdaleną Frechovą 4:6, 4:6.

Polska tenisistka Iga Świąteková zakwalifikowała się do 3 rundy. W drugiej rundzie lider pokonał holenderskiego Lesleya Kerkhove 6:4, 4:6, 6:3 i przedłużył swoją zwycięską passę do 37 meczów. Dorównała rekordowi ustanowionemu przez Szwajcarkę Martinę Hingis z 1997 roku.

Czeska tenisistka Karolína Plíšková nie obroni się w zeszłorocznym finale Wimbledonu. Jako szóste rozstawienie przegrała w 2. rundzie singli po dramacie w trzech setach z Brytyjką Katie Boulterovą 6:3, 6:7(4), 4:6.

„Nie potrafię nawet wyrazić słowami, jak się teraz czuję. Wszędzie trzęsę się, fani byli niesamowici i zawsze mnie wspierali. To zwycięstwo jest dla mnie bardzo emocjonalne i dedykuję je mojemu grand- matka, która zmarła dwa dni temu – powiedział 118. gracz w światowym rankingu WTA w wywiadzie po meczu.

kobiety – gra pojedyncza – II runda:
Petra Martičová (Chor.) – Kristína KUČOVÁ (SR) 7:6 (4), 6:3, Harmony Tanová (Fr.) – Sara Sorribesová Tormová (Šp.-32) 6:3, 6:4, Barbora Krejčíková ( CR-13) – Viktorija Golubicová (Szwajcaria) 6:3, 6:4, Jessica Pegulová (USA-8) – Harriet Dartová (Wielka Brytania) 4:6, 6:3, 6:1, Katie Boulterová ( V. Brit .) – Karolína Plíšková (ČR-6) 3:6, 7:6 (4), 6:4, Jelena Rybakinová (Kaz.-17) – Bianca Andreescuová (Can.) 6:4, 7:6 (5 ) , Elise Mertensová (Belgia-24) – Panna Udvardyová (Niemcy) 3:6, 7:6 (5), 7:5, Cheng Qinwen (Chiny) – Gretjee Minnenová (Belgia) 6:4, 6:1 , Heather Watsonová (V.Brit.) – Chiang Wang (Chiny) 7:5, 6:4, Petra Kvitová (ČR-25) – Ana Bogdanová (Rumunia) 6:1, 7:6 (5), Paula Badosová ( Sp. .-4) – Irina Barová (Rumunia) 6:3, 6:2, Alize Cornetová (Fr.) – Claire Liuová (USA) 6:3, 6:3, Ajla Tomljanovičová (Aust.) – Catherine Harrison (USA) 6:2, 6:2