Sono był czysty, mięsień wyleczony. Schick może wrócić, zakwalifikuje się do Pucharu Świata

Reprezentant piłki nożnej Patrik Schick wyleczył kontuzję łydki, a lekarze pozwolili mu wrócić na boisko. Pavel Paska, agent 26-letniego napastnika Leverkusen, potwierdził to dziennikowi Sport. Wzbudziło to nadzieję, że Schick wejdzie do play-offów, aby zakwalifikować się do Mistrzostw Świata w Katarze.

Strzelec 20 goli w Bundeslidze w tym sezonie doznał kontuzji w lutowym meczu z Moguncją, a rezonans magnetyczny potwierdził pęknięcie mięśnia lewej łydki. Leverkusen oszacował czas nieobecności Schicka na kilka tygodni.

Poniedziałkowe badanie w klinice w Leverkusen przebiegło pomyślnie, a USG nie wykazało pęknięć łydki. „Sono był czysty, mięsień zagojony. Patrik dostał zgodę lekarzy na powrót” – powiedział serwer Paska iSport.cz.

Schick będzie teraz powoli angażował się w trening. Zgodnie z umową z niemieckim klubem, trener reprezentacji Jaroslav Šilhavý może wyznaczyć kluczowego zawodnika do baraży tylko wtedy, gdy wcześniej rozegrał przynajmniej jeden mecz o stawkę. Czescy piłkarze 24 marca rozegrają w Szwecji mecz półfinałowy.

Tydzień wcześniej Schick mógł wystąpić w Leverkusen w rewanżowym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów przeciwko Bergamo. – Może wrócić w drugim meczu, ale teraz trudno zgadnąć – powiedział dyrektor sportowy Bayera Rudi Völler dla włoskiej La Gazzetta dello Sport.

Jeśli reprezentacja Solny wyeliminuje Szwecję pięć dni później w finale play-off, prawdopodobnie zagra w Chorzowie z Polską. Rywale z półfinału Rosja została wykluczona z międzynarodowych rozgrywek z powodu militarnego ataku na Ukrainę, ale FIFA nie potwierdziła jeszcze bezpośredniego przejścia Polaków do finału.

Milton Harris

„Ninja z ekstremalnych podróży. Pisarz. Bezkompromisowy praktyk zombie. Fanatyk popkultury. Student”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.