Silny wiatr spowodował też wielkie zniszczenia w Polsce: katastrofa w Krakowie pochłonęła dwa życia

Niezwykle silny wiatr uszkodził w czwartek budynki w całej Polsce.

W Krakowie dwóch robotników budowlanych straciło życie, a dwóch innych zostało rannych po tym, jak wiatr przewrócił dźwig. Poinformowała o tym polska agencja informacyjna PAP.


Silny wiatr, który nawiedził Polskę w czwartek wieczorem, uszkodził prawie 200 domów i innych budynków. W samej Wielkopolsce tornado uszkodziło w czwartek 40 budynków. Państwowa Straż Pożarna określiła zniszczenia spowodowane tornadem w miejscowości Dobrzyca jako „naprawdę rozległe” i dodała, że ​​strażacy starają się opanować sytuację.

Według brygady niezwykle silny wiatr uszkodził budynki w niemal wszystkich dzielnicach kraju, ale najbardziej dotknięty był obszar zachodniej Polski – pisze PAP.

W Krakowie wiatr przewrócił dźwig o 30 metrów, raniąc dwóch robotników budowlanych. Żuraw nie był używany w czasie wypadku, a w jego kabinie nie było nikogo, poinformowała policja. Dokładne okoliczności katastrofy są nadal badane.

Silny wiatr zrzucił samochód z drogi w Galanta.

W czwartek rano, z powodu silnych wiatrów, dwa loty do stolicy Warszawy – jeden z północnej Bydgoszczy, a drugi z Krakowa – musiały zostać przekierowane do Budapesztu – poinformowały PAP źródła przewoźnika.

W całej Polsce strażacy odnotowali 190 uszkodzonych budynków, z których 54 miało podarte dachy z powodu wiatru. Według PAP w czwartek rano przerwy w dostawie prądu zgłoszono do ponad 324 000 domów i firm.

Milton Harris

„Ninja z ekstremalnych podróży. Pisarz. Bezkompromisowy praktyk zombie. Fanatyk popkultury. Student”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.