Schick nie brakuje w nominacji piłkarzy do play-offów, nowicjuszami są Krejčí i Lingr

Nominacja czeskiej reprezentacji w piłce nożnej do półfinału eliminacji do Mistrzostw Świata ze Szwecją i ewentualnego finału obejmuje kluczowego napastnika Patrika Schicka, który jest kontuzjowany.

Trener Jaroslav Šilhavý przywiózł także dwóch nowych zawodników, Slavist Ondřej Lingr i Spartan Ladislava Krejčí Jr. Drużyna ma na razie 21 nazwisk, trener doda co najmniej dwóch zawodników najpóźniej do poniedziałkowego meczu w Pradze.

Czeska drużyna wystartuje w półfinale kwalifikacji 24 marca w Szwecji. W finale pięć dni później zwycięzca zmierzy się o mistrzostwo z Polską, która półfinał przeszła bez walki po wydaleniu Rosji z powodu inwazji na Ukrainę. Tym razem play-offy rozgrywane są tylko w jednym meczu.

Šilhavý miał podczas nominacji spore problemy z komponowaniem składu, ponieważ stracił kilku zawodników z powodów zdrowotnych. Będzie pełna defensywna czwórka z ubiegłorocznych Mistrzostw Europy Vladimír Coufal, Ondřej Čelůstka, Tomáš Kalas i Jan Bořil. Oprócz meczu obecni są także Matěj Vydra, Lukáš Provod, Ondřej Kúdela, Filip Novák i Petr Ševčík. Na razie wymieniono tylko pięciu obrońców, a Šilhavý sprawdzi jeszcze jednego.

Schick nie grał od 18 lutego, ale Šilhavý wierzy, że w tym tygodniu zagra w Leverkusen i wtedy będzie dostępny w reprezentacji.

– Jesteśmy z nim w kontakcie. Ostatnio słyszałem, że recenzja pokazała, że ​​powinno być dobrze. On już trenuje, dołączając do zespołu. Grają w puchar w czwartek i ligę w niedzielę. On myśli, że rozpocznie mecz, a nie ” Zostanie ustalone, czy będzie dostępny, czy nie” – powiedział Šilhavý na konferencji prasowej.

Po raz pierwszy do kadry narodowej nominowano 23-latek atakujący uniwersalny Lingr i młodszy o rok Krejčí. Jedyny rozgrywający Jablonca, Jaroslav Zelený, do tej pory startował.

„Lingr i Krejčí przez długi czas pokazali dobre występy. Byli ostoją 21, gdzie byli jednymi z najlepszych graczy, holowników i liderów w drużynie. Udowadniają to również w swoich macierzystych klubach.

Nominowany jest również napastnik Jan Kuchta, który pracuje w Lokomotiwu Moskwa. Chociaż inwazja na Ukrainę spowoduje zakaz lotów z Rosji do krajów Unii Europejskiej, oczekuje się, że pojawi się na spotkaniu. – Może zostać przetransportowany tutaj, powinien przyjechać z dwoma transferami przez Belgrad i Wiedeń – powiedział menedżer reprezentacji narodowej Libor Sionko.

Podopieczni Šilhavego zapewnili sobie miejsce w eliminacjach zwycięstwem w grupie Ligi Narodów. Reprezentacja Czech wystąpiła na Mistrzostwach Świata tylko raz w swojej historii, w 2006 roku. Asystentem był wówczas obecny trener Jaroslav Šilhavý.

Nominacja do reprezentacji Czech w eliminacjach do Mistrzostw Świata:

Pozycja Imię i pseudonim Klub Liczba startów Cele
Strażnicy Jiří Pavlenka Leszcz 14 0
Jindrich Stanek Pilzno 2 0
Tomasz Vaclik Olympiakos Pireus 47 0
Obrońcy Jakub Brabec Aris Saloniki 24 2
Aleš Matějů Wenecja dziesięć 0
Tomás Petrášek Częstochowa 2 0
David Winter FC Turyn 5 0
Jaroslav Zeleny Jablonec 1 0
Pomocnicy Antonin Barak Hellas Werona 29 8
Tomasz Dziury Slavia Praga 16 2
Jakub Jankto Getafe 41 4
Ladislav Krejci Jr. Sparta Praga 0 0
Łukasz Masopust Slavia Praga 29 2
Jakub Pešek Sparta Praga 9 4
Michał Sadilek Twente-Enschede 8 0
Tomasz Souček West Ham 46 8
Jan Sýkora Pilzno 12 4
Atakujący Adam Hlozek Sparta Praga 12 1
Jan Kuchta Lokomotiw Moskwa 4 0
Ondreja Lingra Slavia Praga 0 0
Patrick Schick Leverkusen 33 17

Milton Harris

„Ninja z ekstremalnych podróży. Pisarz. Bezkompromisowy praktyk zombie. Fanatyk popkultury. Student”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.