Raport Komisji Medycznej: stan zdrowia Zemana jest zadowalający i stale się poprawia

Stan kliniczny prezydenta Miloša Zemana jest zadowalający, stabilny i wykazuje trwałe oznaki poprawy. Rada Lekarska uważa, że ​​po dodaniu rehabilitacji mógłby dalej się poprawiać. Po dzisiejszym posiedzeniu Rady Lekarskiej Prezydenta powiedział jej przewodniczący, dr Tomáš Zima.

„Stan kliniczny jest zadowalający, wykazuje trwałe oznaki poprawy. Oczywiście ważna jest opieka żywieniowa. Uważamy, że stan Prezydenta jest stabilny, zabiegi lecznicze są odpowiednie i uważamy, że wraz z rehabilitacją stan Prezydenta może poprawić.” „, powiedział Zima.

Rada medyczna spotkała się dziś rano w centralnym szpitalu wojskowym. Oprócz Zimy do jej członków należą chirurg Pavel Pafko czy fizjoterapeuta Pavel Kolář. W imieniu ÚVN zasiadają dyrektor szpitala i lekarz prowadzący prezydenta Miroslav Zavoral, Monika Nývltová z centrum endokrynologicznego i Tomáš Tyll, kierownik kliniki anestezjologii, resuscytacji i intensywnej terapii.

Zeman trafił do szpitala wkrótce po wyborach parlamentarnych z problemami spowodowanymi nieokreśloną chorobą. Według Pafki cierpi na przewlekłą chorobę wątroby. Powiedział, że to marskość wątroby. Został zwolniony po około półtora miesiąca. Po wypisie szpital poinformował, że nadal zaleca opiekę Zemana w specjalistycznej placówce medycznej. Ze względu na znaczną poprawę stanu zdrowia prezydent uszanował jego decyzję o zakończeniu hospitalizacji i poświęceniu się obowiązkom konstytucyjnym.

Senior Home Group przejęła odpowiedzialność za opiekę nad Zemanem w Lány. ÚVN przekazał mu niezbędną dokumentację medyczną i plan leczenia. Prezydent jest teraz pod stałą opieką pielęgniarek z Château de Lány.

Po wyjściu ze szpitala Zeman miał pozytywny wynik testu na koronawirusa, więc ponownie został przeniesiony do ÚVN na dwa dni, a lekarze podali mu przeciwciała. Od tego czasu przebywa w odosobnieniu w Château de Lány, które według wcześniejszych raportów ma się zakończyć dzisiaj. Mimo zarazy prezydent powołał Petra Fialę (ODS) premiera w Lány i przyjął kandydatów na ministra. Aby ich chronić, zrobił to przez barierę z pleksiglasu.

Milton Harris

„Ninja z ekstremalnych podróży. Pisarz. Bezkompromisowy praktyk zombie. Fanatyk popkultury. Student”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.