Rajd Polski: Andreas Mikkelsen zajmuje drugie miejsce w ŠKODA FABIA Rally2 evo

Mladá Boleslav / Mikołajki, 20.06.2021 – Kurz, szutr, duża prędkość i wysokie temperatury – to składowe Rajdu Polski (18-20.06.2021), który rozpoczął tegoroczny sezon Mistrzostw Europy FIA Rally (ERC) . Norweski duet Andreas Mikkelsen / Ola Fløene zachowali zimną krew i zajęli drugie miejsce w ŠKODA FABIA Rally2 evo prowadzonej przez zespół Toksport WRT, uzyskując doskonałą klasyfikację ogólną.

Rywalizacja na wymagających, szybkich szutrowych torach Rajdu Polski, gdzie temperatury dochodziły do ​​35 stopni Celsjusza, była trudnym testem dla załóg i ich maszyn. Impreza inauguracyjna Rajdowych Mistrzostw Europy (ERC) FIA uczciła swoje 100-lecie imponującymi 72 zgłoszeniami, z których 15 wystartowało samochodami ŠKODA FABIA. Od samego początku o podium walczyli Norwegowie Andreas Mikkelsen i Ola Fløene w ŠKODA FABIA Rally2 evo, prowadzonym przez zespół Toksport WRT. „Chociaż popełniłem kilka błędów i straciłem kilka sekund, ogólnie wszystko poszło dobrze” – skomentował Mikkelsen w pierwszej połowie sobotniego etapu. Podsumowując, zwycięzca Rajdu Polski z 2016 roku, kiedy impreza była częścią Mistrzostw Świata FIA (WRC), wybrał ostrożniejsze podejście po wypadku na ostatniej imprezie WRC we Włoszech.

Podczas drugiego porannego treningu na odcinkach szutrowych pokonywano głębokie tory, a Mikkelsen starał się dbać o swoje opony. Ta taktyka zadziałała dla niego, dzięki bezbłędnemu przebiegowi, awansował na drugie miejsce w klasyfikacji generalnej pod koniec sobotniego etapu.

Andreas Mikkelsen wygrał w niedzielę dwa odcinki specjalne i był najszybszym kierowcą drugiego etapu rajdu. Znacząco zmniejszył stratę ostatniego zwycięzcy Łukjanuka i ostatecznie zadowolił się bezpiecznym drugim miejscem. Kiedy stawał na podium w Warszawie, Ni był uśmiechem. „Nasza ŠKODA FABIA Rally2 evo po raz kolejny udowodniła, jak szybko może jeździć po wymagających drogach szutrowych. Muszę podziękować całemu zespołowi Toksport WRT za dostarczenie mi tak wspaniałego samochodu rajdowego” – podsumował.

Na podium znalazła się również popularna miejscowa załoga Mikołaj Marczyk/Szymon Gospodarczyk jadąca ŠKODA FABIA Rally2 evo z Teamu Orlen, która zajęła trzecie miejsce. Nils Solans (ESP), mistrz świata FIA Junior World Rally 2017, prowadzony przez swojego pilota Marca Martí (ESP), zwycięzcę WRC, pojechał na czwartym miejscu jednym z hiszpańskich samochodów ŠKODA FABIA Rally2 evos z Hiszpanii. Wielokrotni mistrzowie Węgier Norbert Herczig / Ramón Ferencz z ŠKODA Rally Team Hungaria zajęli piąte miejsce. W pierwszej dziesiątce znalazło się w sumie siedem załóg z samochodami ŠKODA FABIA.

Wyniki Rajdu Polski

1. Łukyanuk / Arnautov (RUS / RUS), Citroën C3 Rally2, 1h48: 31h30
2. Mikkelsen/Fløene (N/N), ŠKODA FABIA Rally2 evo, +18.4s
3. Marczyk / Gospodarczyk (PL / PL), ŠKODA FABIA Rally2 evo, +1: 54,7 min
4. Solans / Martí (ESP / ESP), ŠKODA FABIA Rally2 evo, +3: 06,2 min
5. Herczig/Ferencz (H/H), ŠKODA FABIA Rally2 evo, +3: 44,8 min
6. Llarena / Fernández (ESP / ESP), ŠKODA FABIA Rally2 evo, +3: 46,5 min

Numer rajdu: 7
Siedem załóg z samochodami ŠKODA FABIA Rally2 evo znalazło się w pierwszej dziesiątce Rajdu Polski, imprezy inaugurującej Rajdowe Mistrzostwa Europy FIA 2021.

Kalendarz Rajdowych Mistrzostw Europy FIA na rok 2021:

Rajd Polski 18. – 20. czerwca
Rajd Lipawy (Litwa) 1-3. lipiec
Rajd Roma di Capitale (Włochy) 23-25. lipiec
Barum Czech Rally Zlín 27. – 29. sierpień
Rajd Azorów (Portugalia) 16-19. wrzesień
Rajd Serras de Fafe i Felgueiras (Portugalia) 1.–3. Rijna
Rajd Węgier 22. – 24. października
Rajd Wysp Kanaryjskich (Hiszpania) 18.–20. gotowy

Milton Harris

„Ninja z ekstremalnych podróży. Pisarz. Bezkompromisowy praktyk zombie. Fanatyk popkultury. Student”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.