Premier Polski Morawiecki wezwał do całkowitego wstrzymania handlu UE z Rosją

19.3.2022 (Webnoviny.sk) – Premier Polski Mateusz Morawiecki W sobotę powtórzył apel do Komisji Europejskiej o zablokowanie wszelkiego handlu z Rosją i zmuszenie Moskwy do zakończenia wojny na Ukrainie.

Morawiecki powiedział to podczas wizyty w Telesystem-Mesko w gminie Lubiczów, która produkuje elementy naprowadzania do systemów przeciwlotniczych. Polska dostarcza te części na Ukrainę.

„Blokada portów morskich, zakaz statków pływających pod rosyjską banderą z rosyjskimi ładunkami w portach, ale także zakaz handlu drogą lądową” – powiedział Morawiecki.
Całkowite zniesienie handlu 27-członków Unii Europejskiej z Rosją, powiedział, wywrze dodatkową presję na Moskwę, aby zastanowiła się, czy „być może nie lepiej powstrzymać tę okrutną wojnę”.


Więcej na tematy: Konflikt rosyjsko-ukraiński
Źródło: Webnoviny.sk – Premier Polski Morawiecki wezwał do całkowitego wstrzymania handlu UE z Rosją © SITA Wszelkie prawa zastrzeżone.

© SITA Slovenská tisková agentúra as Wszelkie prawa zastrzeżone. SITA Slovenská tisková agentúra as zastrzega sobie wyłączne prawo do wyrażenia zgody na powielanie, rozpowszechnianie i publiczne udostępnianie tego artykułu i jego części.

Milton Harris

„Ninja z ekstremalnych podróży. Pisarz. Bezkompromisowy praktyk zombie. Fanatyk popkultury. Student”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.