Polski żołnierz na granicy z Białorusią został trafiony rzutem kamieniem

WARSZAWA, 20 stycznia (TASR) – Polski żołnierz służący na granicy z Białorusią trafił do szpitala po trafieniu w głowę kamieniem rzuconym przez stronę białoruską. Polska straż graniczna poinformowała o tym w czwartek na Twitterze.

Sytuacja na granicy polsko-białoruskiej jest nadal napięta iw środę kolejne 38 osób próbowało przez nią nielegalnie przekroczyć.

Według serwisu informacyjnego Polsatnews, straż graniczna poinformowała, że ​​w rejonie mielnickim ugrupowanie „30 cudzoziemców przy wsparciu służb białoruskich” próbował zmusić ją do przekroczenia granicy. Wszyscy cywile zostali zatrzymani. Są to obywatele Iraku, Gwinei, Pakistanu, Syrii i Indii. Incydent również zranił polskiego żołnierza kamieniem podczas incydentu.

Straż graniczna relacjonowała również wtorkowe wydarzenia, kiedy białoruscy żołnierze zdjęli tarczę z herbem z jednego ze swoich przejść granicznych i wjechali w głąb Białorusi. Po kilku godzinach wrócili i zaczęli fotografować scenę. Po południu białoruska straż graniczna zgłosiła straży granicznej województwa podlaskiego, że godło ich logo uległo uszkodzeniu.

Kryzys na granicach Białorusi z Łotwą, Litwą i Polską trwa od początku zeszłego roku, kiedy niezwykle duża liczba migrantów z krajów trzecich usiłowała nielegalnie przedostać się do tych krajów. Kryzys nasilił się 8 listopada, kiedy kilka tysięcy osób zbliżyło się do polskiej granicy od strony białoruskiej. Część z nich próbowała siłą przedostać się do Polski, przebijając się przez ogrodzenie z drutu kolczastego.

W ostatnich tygodniach migranci regularnie próbowali przedostać się na terytorium Polski w małych grupach. W ubiegłym roku odnotowano łącznie około 40 000 prób nielegalnego wjazdu do Polski przez nielegalnych migrantów z Białorusi. W poprzednim roku było ich tylko 122.

Według polskich służb specjalnych, obecnie na Białorusi próbuje przedostać się do Europy około 4000 do 5000 nielegalnych migrantów.

Milton Harris

„Ninja z ekstremalnych podróży. Pisarz. Bezkompromisowy praktyk zombie. Fanatyk popkultury. Student”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.