Polski pilot podczas lotu zostawił światu jasną wiadomość

Inwazja na Ukrainę trwa już prawie trzy miesiące. Liczba ofiar śmiertelnych wynosi dziesiątki tysięcy, ponad 10 milionów ludzi uciekło ze swoich domów – niektórzy uciekli do innych części kraju, około 6 milionów za granicę.

Wielu nie ma dokąd wrócić, ich domy są zniszczone. Wystarczy spojrzeć na zdjęcia Mariupola i ciężko mówić o jakimkolwiek mieście. Wcześniej mieszkało tam prawie pół miliona osób, co można porównać z Bratysławą.

Polacy są niewątpliwie jednymi z najgłośniejszych krytyków inwazji, która zmieniła i zniszczyła życie milionów ludzi i wpływa na cały świat.

Wynika to również ze złych osobistych doświadczeń historycznych z Moskwą – takich jak napaść na Polskę z jednej strony przez Hitlera, z drugiej Stalina czy zamach na Polaków w Katyniu. Dlatego logiczne jest, że Polacy są bardzo empatyczni wobec najechanej Ukrainy. Obawiają się też, że wojna nadejdzie po Ukrainie i dołączą do nich wojska rosyjskie.

Wskazują na to w dużej mierze wypowiedzi płynące z Rosji, gdzie wielokrotnie powtarzano m.in. w telewizji czy wśród polityków, że „Denacyfikacja” Polacy i Bałtyk.

Ostatnio w potrzebie „Denacyfikacja” Polskie na przykład pisało rosyjskie medium Prawda. Polska dosłownie go nazwała „Hiena Europejska” a „Wspólnicy reżimu Bandera”. Zagłębił się także w drażliwy temat z czasów Stalina, który napadał i mordował Polaków. Rosyjskie media piszą, że Polacy zawdzięczają swoje istnienie Stalinowi, a więc Rosjanom.

Przypomnijmy sobie również słowa nieżyjącego już przywódcy rosyjskiej skrajnej prawicy Władimira Żyrinowskiego, który chciał wysłać do Polski broń jądrową.

Wczoraj polski najazd, a także podobne deklaracje tęsknoty za kolejną wojną, zostały w ciekawy i twórczy sposób zareagowane przez Polaków kierowca z Poznaniaktóry uciekając zostawił światu jasny przekaz: „Zrób piwo, a nie wojnę” następnie „Zrób piwo, nie wojnę.

Podobne odniesienie znane jest skądinąd na Bliskim Wschodzie, gdzie mówi się Zrób hummus, nie wojnę Gdzie „Zrób hummus, a nie ściany” – następnie „Twórz humus, a nie ściany”, co koliduje z budową izraelskich murów wokół palestyńskich domów. Humus to popularne danie lokalne, to owsianka z ciecierzycy.

Źródła: Radar lotów24.pl, Prawda (rosyjski medium)

Milton Harris

„Ninja z ekstremalnych podróży. Pisarz. Bezkompromisowy praktyk zombie. Fanatyk popkultury. Student”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.