Polska zmieniła sposób poboru opłat na autostradach

Nowa opłata będzie uiszczana elektronicznie za pomocą aplikacji lub specjalnych urządzeń.

BRATYSŁAWA. Ambasada Republiki Słowackiej w Warszawie ostrzega pasażerów, że od piątku 1 października nie będzie można uiszczać opłat za pośrednictwem urządzeń pokładowych viaBOX i viaAUTO.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych i Europejskich Republiki Słowackiej (MZVEZ SR) informuje o tym na swojej stronie internetowej.

Ministerstwo precyzuje, że dotychczasowi użytkownicy viaBOX i viaAUTO muszą od dziś płacić za korzystanie z autostrad drogą elektroniczną za pośrednictwem aplikacji mobilnej e-TOLL PL lub za pomocą urządzeń pokładowych kompatybilnych z tym rodzajem płatności.

„Użytkownicy lekkich pojazdów, których dopuszczalna masa całkowita nie przekracza 3,5 tony, mogą również korzystać z ręcznego trybu poboru myta do 30 listopada” – poinformowało Ministerstwo Dyplomacji.

Od dziś na zmotoryzowanych czeka nowość w postaci usunięcia szlabanów na odcinkach płatnych autostrad A2 (Konin-Stryków) i A4 (Wrocław-Sośnica), dzięki czemu ruch będzie tam płynny i nieprzerwany.

Za korzystanie z płatnej autostrady będzie można płacić za pośrednictwem aplikacji e-TOLL PL, urządzeń pokładowych lub w formie biletu elektronicznego.

„Zakup takiego biletu będzie możliwy np. na stacji benzynowej i zakup nie wymaga instalacji żadnego sprzętu ani transmisji danych geolokalizacyjnych. Wystarczy wpisać numer rejestracyjny pojazdu i określić odcinek drogi, na którym odbędzie się przejazd” – podsumowuje Ministerstwo Dyplomacji.

Polska

Milton Harris

„Ninja z ekstremalnych podróży. Pisarz. Bezkompromisowy praktyk zombie. Fanatyk popkultury. Student”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.