Polską wstrząsnęły dwie katastrofy górnicze, liczba ofiar wzrasta: zmiażdżone słowa premiera Morawieckiego

Poniedziałkowa liczba zgonów w wysokości 12 osób zwiększyła liczbę ofiar, które w zeszłym tygodniu uległy dwóm wypadkom górniczym na południu Polski.

Każda z dwóch spraw pochłonęła sześć ofiar, poinformowała w poniedziałek agencja PAP. Liczba ofiar śmiertelnych w wyniku wybuchów metanu w kopalni węgla kamiennego Pniówek wzrosła w poniedziałek do sześciu, podobnie jak liczba ofiar śmiertelnych w wyniku kolejnego wypadku górniczego w pobliskiej kopalni Zofiówka w sobotę rano.

„Polskie górnictwo, Śląsk i (cała) Polska miały czarny tydzień”, Premier Polski Mateusz Morawiecki powiedział w poniedziałek rano podczas wizyty w stacji ratownictwa górniczego w Bytomiu na południu Polski. „Dwóch innych górników rannych w wypadku kopalni Zofiówka zginęło” – dodał. powiedział premier, mówiąc, że zginęło tam łącznie sześciu górników. W wyniku wypadku w kopalni Pniówek w niedzielę zginął piąty górnik doznający poważnych poparzeń; szósta ofiara tego wypadku to ratownik.


Pierwsza z ubiegłotygodniowych katastrof górniczych w Polsce miała miejsce w kopalni Pniówek we wsi Pawłowice, gdzie seria wybuchów metanu miała miejsce tuż po północy w ubiegłą środę. W kopalni było wówczas 42 górników, którzy pełnili nocną dyżur. Katastrofa pochłonęła życie pięciu górników i ratownika. Ponad 20 nieletnich mogło zostać hospitalizowanych; większość z nich doznała oparzeń dróg oddechowych.

Morton Nicholls

„Zagorzały miłośnik zombie. Praktyk mediów społecznościowych. Niezależny przedsiębiorca. Subtelnie czarujący organizator”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.