Polska rozpoczęła budowę ogrodzenia na granicy z Białorusią – Świat – Aktualności

Wojska polskie rozpoczęły budowę ogrodzenia na granicy z Białorusią. Ogrodzenie ma powstrzymać atak nielegalnych migrantów. Agencja DPA, nawiązując do wypowiedzi ministra obrony Mariusza Błaszczaka, poinformowała w czwartek o rozpoczęciu jej budowy.Zdjęcie: ,

Migranci po przekroczeniu granicy białorusko-polskiej we wsi Usnarz Górny 19 sierpnia 2021 r.
Minister poinformował na Twitterze w czwartek po południu, że budowa ruszyła w środę po południu i od tego czasu zbudowano prawie trzy kilometry ogrodzenia. Straż graniczna Polski poinformowała w czwartek, że tylko od początku sierpnia podjęto ponad 3000 prób nielegalnego przekroczenia granic kraju.

Pierwszy odcinek wysokiego na 2,5 metra ogrodzenia budują żołnierze, według PAP, w pobliżu wsi Zubrzyca Wielka, około 60 kilometrów na wschód od Białegostoku, w północno-wschodniej Polsce.

imigranci Czytaj więcej Europa znów zostanie podzielona płotem. Na granicy Litwy i Białorusi

Priorytetem jest zbudowanie ogrodzenia na granicy lądowej o długości około 190 kilometrów. Warszawa planuje później zbudować podobną barierę na rzece Bug, która biegnie wzdłuż części jej granicy z Białorusią. Już w lipcu Polska zawiesiła drut kolczasty na 130-kilometrowym odcinku granicznym.

Pod koniec maja białoruski prezydent Aleksander Łukaszenko ogłosił, że jego kraj nie będzie już powstrzymywał migrantów przed dalszą ekspansją w UE w odpowiedzi na ostrzejsze zachodnie sankcje. Od tego czasu kraje dzielące wspólne granice z Białorusią, zwłaszcza Litwą, odnotowały dramatyczny wzrost liczby migrantów. Polska również znalazła się w ostatnim czasie pod coraz większą presją, ponieważ rząd od dawna prowadzi restrykcyjną politykę wobec uchodźców.

Milton Harris

„Ninja z ekstremalnych podróży. Pisarz. Bezkompromisowy praktyk zombie. Fanatyk popkultury. Student”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.