Polska przygotowuje się na napływ uchodźców z Ukrainy, od tygodni pracują nad scenariuszami i planami

14.2.2022 (Webnoviny.sk) – Polska ma nadzieję, że sytuacja na Ukrainie nie ulegnie pogorszeniu, ale przygotowuje się na każdą ewentualność, w tym przyjęcie dużej liczby uchodźców. Poinformował o tym w poniedziałek wiceminister spraw zagranicznych Marcina Przydacza.

„W najgorszym przypadku nie mówimy o setkach czy tysiącach, ale znacznie więcej” – powiedział Przydacz Radiu Plus. Dodał, że MSW od wielu tygodni przygotowuje wewnętrzne scenariusze, infrastrukturę i plany. Obejmują one umieszczanie uchodźców w hostelach, internatach, obiektach sportowych i innych miejscach.
W ostatnich latach, zwłaszcza po rosyjskiej inwazji na Ukrainę w 2014 roku, Polska przyjęła dużą liczbę ukraińskich migrantów zarobkowych. Ukraińcy wypełnili luki na polskim rynku pracy i są w kraju bardzo mile widziani.

Więcej na tematy: Uchodźcy
Źródło: Webnoviny.sk – Polska przygotowuje się na napływ uchodźców z Ukrainy, od tygodni pracują nad scenariuszami i planami © SITA Wszelkie prawa zastrzeżone.

© SITA Slovenská tisková agentúra as Wszelkie prawa zastrzeżone. SITA Slovenská tisková agentúra as zastrzega sobie wyłączne prawo do wyrażenia zgody na powielanie, rozpowszechnianie i publiczne udostępnianie tego artykułu i jego części.

Milton Harris

„Ninja z ekstremalnych podróży. Pisarz. Bezkompromisowy praktyk zombie. Fanatyk popkultury. Student”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.