Polska jest gotowa do udzielenia pomocy wojskowej Ukrainie

Polska podjęła ten krok po negocjacjach z prezydentem Ukrainy.

Polska zaoferowała Ukrainie pomoc wojskową i amunicję obronną. Jak poinformował w poniedziałek szef BBN Paweł Soloch, poinformowała agencja PAP.

Polska podjęła decyzję o wysłaniu pomocy wojskowej na Ukrainę po tym, jak prezydent Andrzej Duda omówił ze swoim ukraińskim odpowiednikiem Wołodymyrym Zełenskim, a także polskim premierem Mateuszem Morawieckim i innymi polskimi urzędnikami i służbami sytuację związaną z koncentracją rosyjskich wojsk w pobliżu granicy z Ukrainą.

„Po negocjacjach z prezydentem Zełenskim i rządem prezydent (Duda) poparł ideę udzielenia Ukrainie pomocy wojskowej” – powiedział Soloch, dodając, że Duda negocjował z Zełenskim „wszelkiego rodzaju” pomoc dla Ukrainy, w tym polityczną. . Wsparcie.
Soloch powiedział też, że podjęto decyzję o wysłaniu na Ukrainę amunicji, która „powinna być używana do obrony, a nie do ataku”.

Według Solocha, polskie Ministerstwo Obrony finalizuje obecnie ważną umowę z Ukrainą, a Polska jest gotowa „dostarczać” Ukrainie dziesiątki tysięcy amunicji do obrony „w każdej chwili”. czeka na odpowiedź.

Premier Polski Mateusz Morawiecki również planuje odwiedzić Ukrainę we wtorek, informuje AFP.

POLSKA / TASR

Milton Harris

„Ninja z ekstremalnych podróży. Pisarz. Bezkompromisowy praktyk zombie. Fanatyk popkultury. Student”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.