Polska i Litwa poparły apel Kijowa o zaostrzenie sankcji wobec Moskwy

Polska i Litwa przyłączyły się do Ukrainy w poniedziałek, wzywając do zaostrzenia zachodnich sankcji wobec Moskwy za rosyjskie wojska gromadzące się na granicach Ukrainy, wzbudzając obawy przed inwazją.

Przedstawiciele amerykańskiego wywiadu powiedzieli, że Rosja zgromadziła 70 000 żołnierzy w pobliżu granicy z Ukrainą i przygotowuje się do możliwej inwazji na początku przyszłego roku.

Moskwa zaprzecza zamiarowi ataku, ale domaga się, aby Organizacja Traktatu Północnoatlantyckiego (NATO) nie przyjęła Ukrainy ani innych krajów postsowieckich jako członków.

Prezydent Polski Andrzej Duda i jego litewski odpowiednik Gitanas Nauseda spotkali się z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim, aby wyrazić swoje poparcie dla Ukrainy.

We wspólnym oświadczeniu po spotkaniu prezydenci „wezwali społeczność międzynarodową do zaostrzenia sankcji wobec Federacji Rosyjskiej za jej ciągłą agresję na Ukrainę i ponownie wezwali Kreml do „Zaostrzył sytuację, wycofując wojska z ukraińskiej granicy i czasowo okupowanych terytoriów”.

„Naszym wspólnym zadaniem jest zapobieganie rosyjskiemu zagrożeniu i ochrona Europy przed agresywną polityką Rosji” Prezydent Ukrainy Zełenski powiedział na konferencji prasowej po rozmowach.

Prezydent Polski Duda ostro ostrzegał przed ustępstwami Moskwy. „Kategorycznie sprzeciwiam się jakimkolwiek ustępstwom wobec Rosji” powiedział.

Milton Harris

„Ninja z ekstremalnych podróży. Pisarz. Bezkompromisowy praktyk zombie. Fanatyk popkultury. Student”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.