Po długim czasie Świątek zasmakował w przegranym secie, Miedwiediew i Tsitsipas odnajdują się w turnieju

Polska tenisistka i aktualna reprezentantka świata Iga Świątek zakwalifikowała się do ćwierćfinału drugiego turnieju wielkoszlemowego sezonu, Roland Garros.

W poniedziałkowym duecie ośmiu finałów z chińską Qingen Cheng zdobyła 32. triumf z rzędu po 6:7(5), 6:0, 6:2, ale jednocześnie odczuła uczucie przegranego seta po ponad miesiąc.

20-letnia warszawianka, która dotychczas zdobyła swój jedyny wielkoszlemowy tytuł na glinie w Paryżu, po meczu, mimo zwycięstwa, żałowała, że ​​nie dotarła do pierwszego seta z wynikiem 3:0 i 5. : 2 przewody.

„Jestem całkiem szczęśliwy, że udało mi się odwrócić sytuację po dość frustrującym pierwszym secie, kiedy byłem na czele. Jestem całkiem szczęśliwy, że jestem w turnieju.” powiedziała Świąteková, która w ćwierćfinale zmierzy się z Amerykanką Jessicą Pegulovą.

Wręcz przeciwnie, w męskim „pojedynczym” pająku nie występują już Rosjanin Daniil Miedwiediew i Grek Stefanos Tsitsipas. Drugi zawodnik w rankingu ATP Miedwiediew musiał ugiąć się przed dwudziestym trzecim światowym Chorwatem Marinem Čiličem, który przegrał w trzech setach 2:6, 3:6, 2:6. Finalista z zeszłego roku, Roland Garros Tsitsipas , nie wystarczyło 19-letniemu Duńczykowi Holgerowi Rune, z którym przegrał 5:7, 6:3, 3:6, 4:6.

„To był jeden z najlepszych meczów w mojej karierze od początku do końca” Cilic powiedział podczas przesłuchania w sądzie. 33-letni Čilič zmierzy się w ćwierćfinale z Rosjaninem Andriejem Rubszowem, duński „cud” Rune zmierzy się z Nor Casperem Ruud w skandynawskim pojedynku.