Panie Matovic, niech się pan wstydzi. Życzenie zmarłym dobrze jest obrzydliwe, mówi Kollár – Strona główna – Aktualności

Istnieją limity w opłacaniu składek na szczepienia dla osób powyżej 60 roku życia. Dobrzy idą w śmierć. Żywi skarżą się, że na poczcie brakuje pieniędzy.Zdjęcie: ,

Członek Rady Narodowej Republiki Słowackiej Miroslav Kollár (Dla Ludu).
Kilka starszych osób zadzwoniło do redakcji „Prawdy”. Na poczcie w Bratysławie powiedziano im, że nie mogą im zapłacić 300 euro premii za szczepienia, ponieważ po prostu nie mają na to pieniędzy. Slovenská pošta przyznała, że ​​w czwartek miała problemy z płatnościami w kilku oddziałach w Bratysławie.

„Płacenie kilkuset tysięcy bonów wymaga wymagającego zarządzania gotówką, które wcześniej wdrożyła Slovenská pošta. Niestety, w przypadku kilku oddziałów w Bratysławie załamała się komunikacja wewnętrzna z centralą, co spowodowało, że poczta ta nie mogła dziś opłacić bonów. Sytuację rozwiązaliśmy natychmiast, a od jutra, czyli w piątek, te urzędy pocztowe, w których wystąpił problem, również będą gotowe zapłacić każdy voucher, który klienci przedstawią agencji. Chociaż sytuacja dotknęła tylko kilka oddziałów w Bratysławie, przepraszamy naszych klientów i zapewniamy, że podjęliśmy wszelkie niezbędne działania naprawcze” – powiedział „Pravda” Poczta Słowacka.

Poseł spoza Rady Narodowej Miroslav Kollár (obecnie przewodniczący pozaparlamentarnej partii Spolu) i burmistrz Hlohovec wskazali na inny problem. „Panie Matovic, właśnie wysłał pan mojej teściowej czek na pańskie słynne 300 euro. Podziękowałeś jej również za przykład, jaki dała innym ludziom wokół ciebie. I chcesz dobrego zdrowia ”- powiedział w filmie w sieci społecznościowej.

WIDEO: Reakcja Miroslava Kollára na wysłanie premii za szczepienia.

Przyznaje, że jego teściowa była odpowiedzialną starszą panią, trzykrotnie ewakuowaną. „Wtedy to do nas dotarło. Zmarła miesiąc temu. Pochowaliśmy ją na tydzień przed Bożym Narodzeniem. Tydzień po Nowym Roku otrzymała od waszego ministerstwa życzenie dobrego zdrowia” – kontynuuje Kollár.

Oczywiście to „przywitanie” rozzłościło go. „Panie Matovic, czy wie pan, czego potrzebuje rodzina, która nie tylko traci ukochaną osobę, ale nie tylko w tak emocjonalnym czasie jak Boże Narodzenie? Potrzebuje spokoju, aby poradzić sobie z taką traumą. zdrowie zmarłych” – powiedział.

Doprecyzowuje, że na końcu listu znajduje się podpis: Ministerstwo Finansów – administrator odpowiedzialny za nasze wspólne finanse. „Masz na myśli ministerstwo, które wysyła czeki i życzenia zdrowotne ludziom, którzy nie są już z tego świata? A to tylko jeden przykład instytucji upadającej z powodu twojego chaosu i twojego dyletantyzmu. Nie wystarczy nie kraść, ty też trzeba wiedzieć, jak coś zrobić ”- krytykuje ministerstwo.

Igor Matović Czytaj więcej Seniorzy wydłużyli termin rejestracji opłat za szczepienia

I te słowa skierował wprost do ministra finansów Igora Matoviča (OĽaNO), który narzucił wypłatę składki zaszczepionej przez 60 lat: „Myślę, że pan – jak to mówią – działał ze wstydu. Ale mimo wszystko proszę – w końcu idź gdzieś w róg, żeby się cicho zawstydzić i już stamtąd nie wychodzić. Zanim trwale zniszczy ten piękny kraj.”

I zaleca, aby pracownicy Ministerstwa Finansów aktualizowali dane w ewidencji ludności. Bo chyba nie będzie to jedyny tego typu przypadek.

Reakcja ministra finansów Matoviča była szybka. „Pan Miroslav Kollár jest burmistrzem Hlohovca i jest mi przykro, że ludzie wybrali na burmistrza tak niekompetentną osobę. Jest mi naprawdę przykro z powodu burmistrza, ponieważ mam burmistrza, który wykorzysta śmierć własnej matki w -prawo dla biednych polityków” – powiedział Matovič.

Dodał, że pieniądze jego teściowej należą i będą przedmiotem postępowania spadkowego. – Zamiast dziękować za to wnukom, musi walczyć – dodał minister.

I miał wiadomość dla swoich przeciwników: „Nie obrzydzaj się ludziom, którzy oddaliby twoje życie za paczkę gorących rogalików”.

WIDEO: Matovič: Kollár odgrywa politykę wobec swojej zmarłej teściowej.

Milton Harris

„Ninja z ekstremalnych podróży. Pisarz. Bezkompromisowy praktyk zombie. Fanatyk popkultury. Student”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.